Yazılım Odaklı Nintendo NX Oyun Konsolu Yazılım Odaklı Nintendo NX Oyun Konsolu
Teknolojinin geliştiği ve her geçen gün yeni ürünlerin tanıtıldığı şu zamanda, oyun anlamında çok fazla bir ilerleme göremiyoruz. Aslında bunun için gerçekleşen atılımlar mevcut... Yazılım Odaklı Nintendo NX Oyun Konsolu

Teknolojinin geliştiği ve her geçen gün yeni ürünlerin tanıtıldığı şu zamanda, oyun anlamında çok fazla bir ilerleme göremiyoruz. Aslında bunun için gerçekleşen atılımlar mevcut olsa da piyasa da bulunan firmaların gölgesine kalmak zorunda oluyorlar. İşte bunlardan biriside Nintendo firması!

Nintendo firması geçtiğimiz aylarda Nintendo Wii oyun konsolu ile hedeflediği başarıyı elde edemediği için bu girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Ancak yakın zamanda gerçekleşen etkinliklerle beraber firma Nintendo NX ürününü çıkarmaya ve bu durumu düzeltmeye kararlı!

Nintendo NX ürününün 2017 yılının Mart aylarında çıkarmayı planlayan firma; diğer oyun konsollarından farklı bir yol çizeceğini açıkladı! Özellikle piyasadaki en önemli iki rakibi; PS4 ve Xbox One ürünlerinin donanım ağırlık olarak geliştiğini söyleyen firma, Nintendo NX ürünü için yazılım olarak gelişme kaydettiğini açıkladı.

Nintendo firması hakkında çok fazla bir bilgi olmazken Nintendo NX ürünü için tahminler gelmeye başladı. Xbox One ve PS4 ile rakip olmadığını ve donanımsal değil; yazılım üzerine geliştiklerini kaydeden firma, büyük ihtimal VR için yazılımsal uğraşlarla bu konsolu geliştirdiğini söylememiz mümkün. Ayrıca uzak sunucu üzerinde oyun çalıştırmak gibi bir olasılığında olması mümkün. Keza bu tarz hizmetler veren PC için firmalar mevcut.

Nintendo NX ürün VR konusunda veya uzak sunucu bağlantısı ile yüksek donanımlı bilgisayarlarda oyun çalıştırmaya odaklı bir konsol olabilir. Ancak tam bir bilgiye ulaşmak için birkaç ay bekleyecekmişiz gibi görünüyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir