WWDC 2016 Etkinliğinde iOS 10 Tanıtıldı İşte Yenilikler WWDC 2016 Etkinliğinde iOS 10 Tanıtıldı İşte Yenilikler
4
Teknoloji dünyasında beklenen etkinlik bu akşam saat 20:00’de başladı. WWDC 2016 etkinliğinde iOS 10 sürümü resmen tanıtıldı. Hangi modeller bu güncellemeden nasibini alacak, bu... WWDC 2016 Etkinliğinde iOS 10 Tanıtıldı İşte Yenilikler

Teknoloji dünyasında beklenen etkinlik bu akşam saat 20:00’de başladı. WWDC 2016 etkinliğinde iOS 10 sürümü resmen tanıtıldı. Hangi modeller bu güncellemeden nasibini alacak, bu güncelleme neleri içeriyor haberimizde.

iOS 10 sürümü ile ana kilit ekranı sil baştan dizayn ediliyor. Kilit ekranında ek bildirim sembollerine yer verilecek. 3D touch özelliği kilit ekranında da kullanılabilecek. iOS 10 ile ayrıca denetim merkezinde de yenilikler yaşanacak. 3D touch özelliği bulunan cihazlarda daha fazla kısayola yer verilecek.

kilit ekranı

iOS 10 güncellemesiyle Siri artık daha kullanışlı ve etki alanı daha fazla olacak. Siri ile üçüncü parti uygulamalarla iletişime geçilebilecek.

iOS 10 ile fotoğraf uygulaması da büyük değişiklik yaşayacak. iOS 10 sürümü ile fotoğraflar kişilere göre analiz edilecek ve otomatik albümler oluşturulacak. Yüz tanıma sistemi ile birlikte mekan tanıma özelliği de uygulamada yer alacak.

fotoğraf

iOS 10 sürümüyle birlikte haritalar uygulaması da yenilenmiş olacak. Artık haritalar sil baştan yenilenerek daha fazla detay içerecekler. Artık geliştiriciler de Apple Maps’ın gelişiminde rol üstlenebilecekler.

harita

Yeni sürüm ile Apple Music uygulaması da yeni bir tasarıma kavuşacak. Müzikler daha kolay bulunabilecek aynı zamanda şarkı sözleri de uygulamada yer alacak. Yani müzik dinlerken dinlediğiniz şarkının sözlerine kolayca ulaşabileceksiniz.

apple music

iOS 10 güncellemesini alacak modeller

iOS 10 güncellemesini; iPhone 5s ve sonrası tüm cihazların alması bekleniyor.

iOS 10 ne zaman çıkacak?

iOS 10 güncellemesi iPhone 7 ile birlikte Eylül ayında son kullanıcıya sunulacak. Bugün ise iOS 10 Beta 1 indirime sunulacak.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir