Samsung Marka Bilgisayarlara Windows 10 Yüklemeyin! Samsung Marka Bilgisayarlara Windows 10 Yüklemeyin!
2.5
Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Samsung, Windows 10 işletim sistemi ile ilgili bir sorunun kaynağını bulamazken kullanıcılarına ilgili işletim sisteminin bu sürümünü... Samsung Marka Bilgisayarlara Windows 10 Yüklemeyin!

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Samsung, Windows 10 işletim sistemi ile ilgili bir sorunun kaynağını bulamazken kullanıcılarına ilgili işletim sisteminin bu sürümünü yüklememeleri konusunda uyardı.

Windows 10 işletim sistemi sürümünün çıkmasının üzerinden tam bir yıl geçmiş olmasına rağmen Samsung firması kendi bilgisayar modelleri ile Windows 10 arasında bazı işleyişlerde çakışma olması gibi küçük sorunları çözememiş olması hayretle karşılandı. Samsung İngiltere’deki bir teknik destek yetkilisi windows 10 yüklenen bilgisayarında wi-fi sorunu yaşayan bir kullanıcının açtığı destek talebine verdiği yanıt şu şekilde oldu;

Açıkça konuşmak gerekirse Windows 10’u Samsung laptop’ların veya PC’lerin hiçbirine yüklemenizi tavsiye etmiyoruz. Bu konuda Microsoft ile görüşmelerimiz halen devam ediyor. Web sitemizdeki sürücüler, Windows’un en son sürümünü desteklememektedir.

Samsung’a yakın kaynaklara göre özellikle Wi-Fi ile ilgili sorunlar çözülünceye kadar kullanıcıların Windows 10 sürümünü kullanmamaları gerektiğinin belirtildiği iddia ediliyor.Microsoft’un ücretsiz indows 10 kampanyasının bu ayın sonunda sona ereceğinden Samsung kullanıcıları bu sorunun kısa süre içinde çözüme kavuşturulmasını bekliyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir