Pil Dostu Opera Sürümü Yayınlandı Pil Dostu Opera Sürümü Yayınlandı
3.5
Şüphesiz günümüzde teknoloji alanına gelen şikâyetlerin birçoğu diz üstü bilgisayarlarda bulunan pil tüketim sorunu üzerine. Özellikle’de diz üstü bilgisayarlardan internete erişim yapmak için kullanılan... Pil Dostu Opera Sürümü Yayınlandı

Şüphesiz günümüzde teknoloji alanına gelen şikâyetlerin birçoğu diz üstü bilgisayarlarda bulunan pil tüketim sorunu üzerine. Özellikle’de diz üstü bilgisayarlardan internete erişim yapmak için kullanılan tarayıcılar pil durumunu oldukça etkilemekteydi.

Opera tarafından kısa süre önce geliştirilen ve beta olarak yayınlanan pil tasarrufu sağlayan tarayıcı sürümünde diz üstü bilgisayara sahip birçok internet tutkunu tarafından oldukça ilgi gördü. Opera tarayıcı üzerine geliştirdiği özel yazılım sayesinde diz üstü bilgisayarlarda pil tasarrufunun önüne geçmek için çıkarmış olduğu beta’nın final sürümünü geçtiğimiz günlerde kullanıcılara açarak büyük bir jest yaptı. Son yıllarda yasaklanan siteler üzerine erişim sağlamak için farklı çalışmalar sergileyen Opera, geliştirdiği tarayıcı hizmetinde kullanıcılara VPN desteğini ücretsiz olarak sunmuş ve akabinde bunun daha az pil tüketmesi için tasarruf gelişimini tamamlamıştı.

GOOGLE CHROME’A GÖRE %50 DAHA TASARRUF YARATMAKTA

Opera’nın geliştirmiş olduğu yeni tarayıcı sürümü iç haznesinde bulunan reklam engelleme eklentisi sayesinde çalışan bu özellik ile birlikte pil tasarrufu Google Chrome tarayıcı uygulamasına göre %50 pil konusunda daha fazla performans sağlamakta. Opera final sürüm tarayıcısı hakkında yapmış olduğu açıklama da tarayıcı üzerinden açılan bu özellik sayesinde yan sekme içerisinde bulunan tüm aktivitelerin işlevselliği durduruluyor ve işlemciye daha az istek gittiğinden pil ömrü uzuyor, ayrıca izlenilen video ve video sayfası kullanıcının pil seviyesine göre optimize edilerek daha az pil kullanmasını sağlıyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir