Google Chrome Eklentileri Nasıl Kurulur ve Kaldırılır? Google Chrome Eklentileri Nasıl Kurulur ve Kaldırılır?
3
Google Chrome uzantıları nasıl kurulur ve kaldırılır? Öncelikle Chrome Google’ın kendi kurduğu bir tarayıcı aplikasyonudur. Çok hızlı olarak kanıtlanan bu aplikasyonun kurulumu ve kaldırması... Google Chrome Eklentileri Nasıl Kurulur ve Kaldırılır?

Google Chrome uzantıları nasıl kurulur ve kaldırılır? Öncelikle Chrome Google’ın kendi kurduğu bir tarayıcı aplikasyonudur. Çok hızlı olarak kanıtlanan bu aplikasyonun kurulumu ve kaldırması çok kolaydır.

Masaüstü veya diz üstü bilgisayarımızın internete bağlı olduğundan emin oluruz, sonra bilgisayarımızda bulunan tarayıcıya (arama motoru) Google Chrome İndir yazarak çıkan sitelerden Google’a ait olanı bulur ve ona tıklarız. Ekranda çıkan sitedeki indir butonuna tıklayarak ilk adımı tamamlarız. Sonra çıkan küçük ekrandaki her şeyi onaylayarak gideriz. Bize bilgisayarın D veya C sürücüsüne kaydetmemizi ister. Biz iki sürücüden birini seçerek kurulum işlemine devam ederiz, sonra ekranda yeşil renkte dolan bir çubuk görürüz. Bu çubuk dolduğu zaman son diyerek yükleme işlemimizi bitiririz.

Google Chrome uygulamasını açıp sağ üst köşede bulunan alt alta sıralanmış 3 çubuğa tıklarız ve çıkan menüden ayarları seçeriz. Eğer kurulum başka bir dil olarak kurulmuş ise onu “dil” yerinden Türkçeye alırız sonra başlangıç sitesin,i zaman ayarlarını, yakınlık uzaklık gibi ayarları uygularız. Sonra ana ekrana geri gelerek Google hesabımızla giriş yaparız. Bu şekilde kurulum olmuştur. Ek olarak sık ziyaret ettiğimiz siteleri html kısmında bulunan yıldıza tıklayarak kaydetmiş oluruz. Google Chrome’u geri kaldırmak için masaüstünde bulunan bilgisayarıma tıklayarak kurulum yaparken seçtiğimiz sürücüyü seçeriz. Ve Google Chrome dosyasını bularak sileriz. Daha sonra geri dönüşüm kutusundan da kaldırarak kaldırma işlemini tamamlarız.

Bu şekilde Google Chrome uzantıları nasıl kurulur ve kaldırılır? olayını halletmiş oluruz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir