Chrome Gizli Pencerede Dahil Tüm Geçmişinizi Kaydetmeniz Mümkün Chrome Gizli Pencerede Dahil Tüm Geçmişinizi Kaydetmeniz Mümkün
İnternet kullanımının en çok tercih edildiği araçlardan olan Google Chrome tarayıcısı, bizler için birçok yenilik ve özellikler ile her geçen gün daha da kullanışlı... Chrome Gizli Pencerede Dahil Tüm Geçmişinizi Kaydetmeniz Mümkün

İnternet kullanımının en çok tercih edildiği araçlardan olan Google Chrome tarayıcısı, bizler için birçok yenilik ve özellikler ile her geçen gün daha da kullanışlı hale geliyor. Başkasının bilgisayarında bir web sitesine gireceğimiz zaman, bunu kaydetmek istemez ise direk gizli pencere özelliğini kullanarak bu işlemi yapabiliyoruz.

Gizli pencere uygulaması, bazen gerekli bazen de gereksiz olabileceğini düşünen bazı kişiler bunun için bir eklenti yapmayı hedeflemiş. Başka bilgisayarlarda işlem yapmanızda sıkıntı olmayabilir ancak bilgisayar sahibi iseniz; bu işlemlerin (sadece tarayıcı geçmişi) neler olduğunu bilme hakkınız var. İşte Off the Record History eklentisi bu işlemde yardımcı oluyor.

Yalnız bu eklentiyi kullanırken, kaydedilen geçmişinde kısa süreli olarak kaydedildiğinin altını çizmekte fayda var. Bu özelliğin istismar edilmemesi için Off the Record History eklentisi sadece tarayıcı kapandıktan kısa bir süre sonra bu geçmişlerin silinmesini sağlıyor.

Off the Record History Eklentiyi nasıl kurabilirim?

İlk başka Google Chrome Store üzerinde “Off the Record History” aratarak eklentiyi kurmalısınız. Sağ yukarıdaki “hamburger” yanı ayarlar sekmesine tıklamalı ve diğer ayar seçeneklerine gelmelisiniz. Buradan eklentilere ulaşmalı ve yüklediğiniz eklenti içerisinde bulunan gizli modda izin ver butonuna basmalısınız.

Ayrıca Off the Record History eklentisi ile yanlışlıkla kapattığınız sekmeleri tek tık ile açabilirsiniz. Bunun yanında gizli sekmede tutulan kaydı isterseniz silebilir veya manipüle edebilirsiniz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir