Android N İçin Önemli Yenilikler Mevcut! Android N İçin Önemli Yenilikler Mevcut!
Google tarafından geliştirilmekte olan Android işletim sisteminin son çıkacak olan Android N sürümü için büyük yenilikler mevcut. Bunlardan birisi ise isminin ne olacağı hakkındaki... Android N İçin Önemli Yenilikler Mevcut!

Google tarafından geliştirilmekte olan Android işletim sisteminin son çıkacak olan Android N sürümü için büyük yenilikler mevcut. Bunlardan birisi ise isminin ne olacağı hakkındaki büyük tahminler!

Google I/O konferansından çokça konuştuğu N sürümü için yaptığı anketler sonucu bir karara varmış gibi görünüyor. Android ile ilgilenen birimin başkan yardımcısı, twitter üzerinde paylaştığı bir gönderide bu sürümün Nutella olacağı konusunda büyük tüyolar vermişti. Ayrıca bundan önce KitKat ile tatlı markalarının burada yer alabileceğini deneyimlemiştik!

Türkiye olarak Namık ismini çok beğensek de Android N işletim sisteminin yeni ismi şimdiden belli olmuş gibi görünüyor. Google tarafından Android N için bir yeni haber ise geliştiriciler için 4. Android N Developers sürümü yayınlandı!

4. Developers Android N Sürümü Nedir?

Bu yenilik ile daha çıkmamış olan bu ürün için geliştiricilere büyük fayda sağlayacak olan güncelleme; API ve SDK desteğini sunmaya başladı. API dediğimiz olay ise telefon ile programcının yazılımını haberleştirecek en basit sistemlerden birisi. SDK ise direk olarak telefon özelliklerine müdahale etmemize olanak sunan yazılım geliştirme kiti olarak adlandırılıyor.

Uygulama geliştiren kişiler, bu yenilik sayesinde çoklu pencere gibi Android N ile gelen bu özellikleri denemeye ve stabil olacak şekilde geliştirmeye başlayabilirler. Ayrıca Google Play Store üzerinde bu sürüme uygun cihazları Alfa veya Beta sürecine yükleyerek bilgisayarınız üzerinden test etmenizde mümkün olacak.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir