Adobe Korsan Kullanımları Önlemek İçin Kolları Sıvadı Adobe Korsan Kullanımları Önlemek İçin Kolları Sıvadı
3
Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya sahip Adobe, programlarının korsan kullanımını önlemek için çalışmalara başladı. Adobe, geliştridiği bir yazılım ile korsan kullanımda bulunan kullanıcılar... Adobe Korsan Kullanımları Önlemek İçin Kolları Sıvadı

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya sahip Adobe, programlarının korsan kullanımını önlemek için çalışmalara başladı. Adobe, geliştridiği bir yazılım ile korsan kullanımda bulunan kullanıcılar tespit ederek kaçak kullanımları engelleyecek.

Adobe’un kullanıcılar birbirinde farklı işlevlere sahip programlar sunduğu ve kullanıcıların bu programlara gerçekten ihtiyaçlarının olduğu aşikâr. Ancak ücretli olan bu uygulamalarının ücretlerinin yüksek olması kullanıcıları kaçak program kullanmaya itiyor. Adobe’un uygulamalarının korsan versiyonları o kadar yaygın ki bazı kullanıcılar kullandıkları programın lisans olup olmadığını dahi bilmiyorlar.

Kaçak uygulamalar konusunda büyük bir adım atmaya hazırlanan Adobe, geliştirdiği yazılıma “Adobe Genuine Software Integrity Service” adını verdi. Yakın zamanda bütün programlarına bu uygulamayı entegre etmeye hazırlanan Adobe, bu yazılımla programlarını dosyalarını analiz ederek korsan olup olmadığını anlayacak.

Tespit Edilen Korsan Yazılım ve Uygulamalara Ne Olacak?

Adobe’un geliştirdiği yazılım korsan bir uygulama test ettiğinde kullanıcıyı uyaracak ve orijinal uygulamayı satın almasını isteyecek. Korsan programı kullanmaya devam eden kullanıcıların bu programı kullanmasını da engelleyecek olan Adobe bir de internet sitesi hazırlıyor.

Adobe, hazırladığı internet sitesi ile kullanıcılara korsan yazılımların tehlikelerini anlatmayı hedefliyor. Korsan yazılımların taşıdığı tehlikeler konusunda bilgilendirilen kullanıcılar orijinal uygulamaları alma konusunda ikna edilmek için uğraşılacak.

Korsan yazılımı engellemek için büyük çabalar harcayan Adobe’un kullanıcıların orijinal programı satın almaları için ücret konusunda bir indirim yapıp yapmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Önümüzdeki aylarda Adobe’un bu korsan programı engelleme yazılımının işe yarayıp yaramadığını hep beraber göreceğiz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir