Alabileceğiniz En İyi Sanal Gerçeklik Gözlükleri Alabileceğiniz En İyi Sanal Gerçeklik Gözlükleri
Son teknolojinin trendi olan VR yani sanal gerçeklik, birçok firma tarafından yapılan çeşitli atılımlar ile sektörde önemli bir konuma geldi. Hızla gelişen Pazar ile... Alabileceğiniz En İyi Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Son teknolojinin trendi olan VR yani sanal gerçeklik, birçok firma tarafından yapılan çeşitli atılımlar ile sektörde önemli bir konuma geldi. Hızla gelişen Pazar ile standart telefonlar bile VR için modifikasyona uğradı. Peki Sanal gerçeklik gözlüğü almak istersek, hangi ürünü almalıyız? İşte birkaç ürüne göz gezdirelim…

Oculus Rift Sanal Gerçeklik Gözlüğü

VR anlamında öncülük yapan bu önemli markayı tabi ki ilk sıraya koymakta fayda var! 600 dolar olan bu ürün yüksek donanıma muhtaç olduğunun altını çizelim. Cihaz içeriği olarak ise; Kaskı, 2 adet ücretsiz oyunu ve Xbox One oyun kolu bulunuyor.

HTC Vive Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Kurumsal anlamda da ürün çıkarmaya başlayan HTC, VR alanında önemli işler yapmaya başladığını görüyoruz. 800 dolar olan fiyatı biraz pahalı olsa da almaya değecek bir ürün. Bu cihazda güçlü bir ekran kartına ihtiyaç duyuyor. Üzerinde bulunan sensörler sayesinde kaliteli bir geri dönüş almak mümkün. Steam ile birlikte gelişen bu gözlük; 1200p çözünürlük sunuyor.

PlayStation VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Xbox One ve Steam için yapılan çalışmalar sonrası pazarda geri kalmak istemeyen PS, bu alanda çalışmaları mevcut olduğunu ve gözlüğe sahip olduğunu hatırlatalım. Orta seviyede bir kaliteye sahip olan gözlük, Sony tarafından geliştirildiği biliniyor. 400 dolar fiyatında satılan gözlük, PS4 platformu için tasarlanmış.

CardBoard Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Google tarafından başlayan karton Sanal gerçeklik gözlüğü, uyumlu basit telefonlar ile giriş seviyesinde VR tecrübe etmenize olanak sunuyor. Ancak gerçekten giriş seviyesi olduğunun altını çizelim. Kolay bulunan bu ürün, birçok farklı üretici tarafından satışa sunulmuş durumda. Fiyat olarak ise 20 ile 40 TL arasında bulunabilen bir ürün.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir