WhatsApp GİF Resim Dönemini Başlatıyor! WhatsApp GİF Resim Dönemini Başlatıyor!
3.5
Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan WhatsApp kullanıcı sayısı açısından 1 milyar seviyesini geçmiş durumda. Gelişen teknoloji ile birlikte bu seviye uygulamalar... WhatsApp GİF Resim Dönemini Başlatıyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan WhatsApp kullanıcı sayısı açısından 1 milyar seviyesini geçmiş durumda. Gelişen teknoloji ile birlikte bu seviye uygulamalar da her an kendilerini güncel tutmak ve yenilikler getirmek durumunda kalıyorlar.

WhatsApp uygulamasının üzerinde durduğu son gelişme gif uzantılı resimler hakkında yenilikler içeriyor. Bilindiği üzere bugüne dek kullanıcılar Gif uzantılı resim paylaştıklarında bu resimler ancak tarayıcılar sayesinde  hareketli görülebiliyordu. WhatsApp son yapacağı yenilikle artık gif uzantılı resim ve görüntüler uygulama içinde tarayıcıya ihtiyaç olmadan hareketli görülebilecek.

Bu özelliği uzunca zamandır aslında WhatsApp kullanıcıları bekliyor ve istiyordu. Milyara varan kullanıcısı  olan sosyal medya ve uygulama devi elbette bazen kullanıcı odaklı geliştirmeleri kullanıcılarının istekleri doğrultusunda hazırlamak durumunda kalabiliyor.

WhatsApp uygulamasının beta güncellemelerini takip eden @WABetaINFO‘nun açıkladığı bilgilere göre uygulamanın yakında gelecek olan 2.16.7.1 versiyonu tamamen GIF destekli olacak. Bununla birlikte uygulama içi gönderilen GİF’ler otomatik olarak hareketli oynatılabilecek.

Facebook‘un yaklaşık 19 milyar dolara satın aldığı WhatsApp uygulaması kendi alanında birinciliği yıllardır elinden bırakmıyor. Güncellemelerle birlikte bu liderlik kolayca da bırakılmayacak gibi duruyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir