WhatsApp Alternatifi Olan Uygulamalar ve Özellikleri WhatsApp Alternatifi Olan Uygulamalar ve Özellikleri
4
Kullanıcı sayısı her geçen gün artan ve 1 milyarı bulan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, alanının en iyilerinden biri olmasına rağmen uygulamaya yeni özellikler katmakta biraz... WhatsApp Alternatifi Olan Uygulamalar ve Özellikleri

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan ve 1 milyarı bulan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, alanının en iyilerinden biri olmasına rağmen uygulamaya yeni özellikler katmakta biraz yavaş olmaları ve kullanıcıların güvenlik endişeleri onları alternatif uygulamaları denemeye itiyor. Kullanıcılar Facebook tarafından satın alınmış olan uygulamanın kullanıcı bilgilerini 3.  şahıslar yada FBI, CIA gibi kurumlarla paylaşmadığından emin olmak istiyor.

Viber
WhatApp’a alternatif arayan kullanıcıların ilk tercih ettiği uygulamalardan biri olan Viber, mobil uygulamanın yanında kullanıcılara sunduğu masaüstü uygulaması ile bilgisayar üzerinden mesajlaşma ve arama imkanı sunuyor. Geçtiğimiz ay masaüstü uygulaması yayınlayan WhatsApp’ın uygulaması beklentileri karşılamamış ve hüsranla sonuçlanmıştı. Viber’in yaklaşık 200 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Kik
Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp kullanabileceğiniz Kik uygulaması yaklaşık olarak 100 milyon kullanıcıya sahip. 2009 yılında kullanıma sunulan Kik uygulamasının en önemli özelliği kullanıcıların telefon numaralarına ihtiyaç duymuyor olması. Tıpkı WhatsApp gibi Kik’i de uygulama üzerinden kullanacağınız gibi bilgisayarınızda tarayıcı üzerinden de kullanabiliyorsunuz.

WeChat
Çinli geliştiriciler tarafından geliştirilen WeChat, WhatsApp kullanmaktan sıkılan ve yeni şeyler denemek isteyen kullanıcılar için ideal bir uygulama gibi duruyor. WhatsApp’ın sahip olduğu özelliklerin neredeyse hepsine sahip olan WeChat, bünyesinde barındırdığı çıkartmalar ve emojilerle de farkını ortaya koyuyor.

Bu uygulamaların dışında Line, Tango gibi uygulamalar da bu alanda kendini gösteren uygulamalar. Mobil mesajlaşma alanında uzun yıllardır var olan Skype’ı da es geçmek doğru olmaz. Ancak Skype, biraz hantal olması nedeniyle mobil kullanıcılar tarafından pek tercih edilmiyor.

  • mert aydın

    06/06/2016 #1 Author

    viber bunların arasında kullanılabilecek en iyi alternatiftir. deneyin hakvereceksiniz. özellikle arama özelliği sizi bağımlısı haline getirebilir.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir