Vine İçin Video Sınırlamasına Güncelleme Geldi Vine İçin Video Sınırlamasına Güncelleme Geldi
Sosyal medyaların günümüzde sayısı artık iki elin parmaklarını geçti ve her geçen gün sayısı artıyor. Aynı şeyi üreten uygulamalar ya tutulmuyor ya da popülaritesini... Vine İçin Video Sınırlamasına Güncelleme Geldi

Sosyal medyaların günümüzde sayısı artık iki elin parmaklarını geçti ve her geçen gün sayısı artıyor. Aynı şeyi üreten uygulamalar ya tutulmuyor ya da popülaritesini kaybediyor. İşte Vine platformu da popülaritesini kaybeden sosyal medyalar arasında yer alıyor!

Geçtiğimiz yıllar içerisinde video paylaşımına farklı bir amaç katan Vine, insanların 6 saniye içerisinde bir olayı sinamatik bir şekilde sunmasını ele alan bir yapıya sahip! Bu yapı sayesinde insanların ilgisini çekmiş ve Vine fenomenleri türemişti… Hatta bu platformlardan sinema yıldızlar çıkmış ve ünlü sıfatına sahip olan bir kitle oluşmuştu. Ancak bu medyayı kullanan insan sayısı gün giderek artıyor! Vine platformuna göre ise çözüm, 6 saniyelik video sınırını 140 saniyeye çıkarmak oldu!

Twitter’da 140 Saniyeye Çıkarmıştı!

Geçtiğimiz günler içerisinde 30 saniye video sınırı olan Twitter platformu, video yükleme sınırını 140 saniyeye çıkarmıştı. Bu bizler için güzel bir haber olsa da vine veya instagram gibi platformlar için rekabet oluşturan bir hareket olarak yorumlanabilir.

Şaşırtıcı olan taraf ise Twitter’ın bu uygulamasından sonra Vine platformu de video sınırını 140 saniyeye çıkartmış olması! Bu onların tarafından, kullanıcıları geri çekme olasılığı olan bir hareket olsa da bizce daha fazla kullanıcı kaybetmelerine sebep olacak. Çünkü kural ile doğan bu platform, kendi kuralını yıkarak amacına aykırı davranıyor!

6 Saniyeye özel üretilen kaliteli içeriklerin yerine, sıradan 140 saniyeye kadar çekilmiş videolar, Vine platformunda bizleri bekleyecek gibi görünüyor.

 

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir