Twitter NBA Basketbol Maçlarının Canlı Yayın Hakkını Satın Alacak Twitter NBA Basketbol Maçlarının Canlı Yayın Hakkını Satın Alacak
3.5
Sosyal medya devlerinden birisi olan Twitter, NBA maçlarının dijital yayın haklarını almak için düğmeye bastı ve hazırlıklara başladı. Eğer çalışmalar olumlu yönde ilerlerse önümüzdeki... Twitter NBA Basketbol Maçlarının Canlı Yayın Hakkını Satın Alacak

Sosyal medya devlerinden birisi olan Twitter, NBA maçlarının dijital yayın haklarını almak için düğmeye bastı ve hazırlıklara başladı. Eğer çalışmalar olumlu yönde ilerlerse önümüzdeki yıl basketbol ve beyzbol müsabakaları canlı olarak milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter üzerinden yayınlanacak.

Tenis müsabakalarının en ünlü basamağı olan Wimbledon turnuvasını canlı yayınlayarak büyük bir atılım yapan Twitter gözünü NBA maçlarının yayınlarına çevirdi. İddialara göre benzer müsabakalara ev sahipliği yapan Turner’daki yayınların dijital hakları da Twitter’ın hedefinde.

Twitter’ın bu yönde bir anlaşma yapması durumunda milyonlarca izleyicisi bulunan basketbol ve beyzbol müsabakaları Twitter üzerinden canlı yayınlanacak.

Geçtiğimiz yıllarda canlı yayın servisi Periscope hizmetini bünyesine alan dev şirket spor müsabakalarının canlı yayınlarını site üzerinden yayınlayarak rakipleri ile rekabeti üst seviyelere çıkarmayı planlıyor. Twitter tarafından henüz resmi bir açıklama gelmese de firmaya yakın güvenilir kaynaklara göre anlaşma olasılığı oldukça yüksek görülüyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir