Twitter 140 Karakter Sınırlamasını Kaldıracak! Twitter 140 Karakter Sınırlamasını Kaldıracak!
3.5
Twitter, 140 karakter sınırlamasının kaldırılması gibi köklü değişimlerinden biri için çalışmalarını büyük bir hızla sürdürmeye devam ediyor. Kullanıcı kitlesinin vermek istediği mesajları kısa ve... Twitter 140 Karakter Sınırlamasını Kaldıracak!

Twitter, 140 karakter sınırlamasının kaldırılması gibi köklü değişimlerinden biri için çalışmalarını büyük bir hızla sürdürmeye devam ediyor.

Kullanıcı kitlesinin vermek istediği mesajları kısa ve ana hatlarıyla vermesi Twitter‘ı bugünkü konumuna getirmiş ve geniş bir kullanıcı ağına sahip olmasını sağlamıştır. Lakin bu tweet’lere eklenen bazı öğeler ve de görseller, mevcut 140 karakter sınırlandırması ile kullanımı daha da kısıtlı duruma geliyor.

Mevcut durum çok yakında değişecek gibi gözüküyor. Bloomberg‘de yayınlanan habere göre sosyal ağ linkleri ile görsel öğelerin karakter sınırlandırmasına katılmaması için Twitter’ın bazı girişimlerde bulunmaya başladıklarından bahsediliyor.

Mevcuttaki bağlantı ve görseller tweetlerde 23 karaktere kadar yer barındırma kapasitesine sahipti. Bu durum da kullanıcıların anlatmak istedikleri şeyi bir tweet’le değil birden fazla tweet’le anlatmasına veya uzun olan metinleri ekran görüntüsü şeklinde paylaşımda bulunmalarına sebep oluyordu.

Konuyla ilgili Twitter‘dan resmi bir bilgilendirme açıklaması yapılmasa da Twitter’ın bu bağlamdaki kısıtlamaları sonlandırma yahut değişiklik yoluna gitmek gibi hususları gündemde tutarak konuşmaya başladıkları bilinmektedir. Bu bağlamda yapılacak olan değişikliklerin yani bağlantı ve görsel öğelerin karakter sayımına dahil edilmemesi bu sosyal ağ için ciddi derecede önem ve yenilikçi bir adım niteliğindedir. Twitter’ın 140 karakter sınırlamasını yakın zamanda resim ve linkleri içermeyecek şekilde tekrar düzenlemesi bekleniyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir