Tumblr Canlı Yayın Video Servisini Kullanıma Sundu Tumblr Canlı Yayın Video Servisini Kullanıma Sundu
4
Facebook Live, Twitter Periscope ve Amazon Twitch canlı yayın ağlarından sonra yaklaşık 550 milyon kullanıcısı olan Tumblr‘de kendi canlı yayın servisini kullanıcılarının hizmetine sundu.... Tumblr Canlı Yayın Video Servisini Kullanıma Sundu

Facebook Live, Twitter Periscope ve Amazon Twitch canlı yayın ağlarından sonra yaklaşık 550 milyon kullanıcısı olan Tumblr‘de kendi canlı yayın servisini kullanıcılarının hizmetine sundu.

Türkiye saatleriyle dün gece kullanıma sunulan Tumblr Video Servisi‘nin yayınladığı ilk canlı video ise Mars‘ın yüzeyinden alınan görüntüler oldu. İkinci yayın ise Harlem Globetrotter basketbol ekibinin küçük bir odada yaptıkları basket eğitim ve şov videosu oldu.

Tumblr bu büyük özelliği bünyesine katarken bu konuda dışarıya hiç haber sızmamış olması firmanın bünyesinin ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Tumblr sadece kendi sitesi üzerinden canlı yayın servisini açtıklarını kullanıcılarına duyurdu. Tüm bunlara rağmen kendi sitesi üzerinden yaptığı duyuru video servisi özelliğinin tam olarak neleri içerdiği, kapsamının ne olduğunu net olarak anlaşılmamış olması önümüzdeki günlerde ayrıntılı bir açıklama yapacağının göstergesi olarak görülüyor.

Tumblr Video Servisi üzerinde yer alan canlı videoların daha çok viral özelliklerde olacağı belirtildi. Şuan için çok fazla içerik bulunmayan Tumblr Video Servisi‘ne buradan ulaşabilirsiniz.

Tumblr platformu da canlı yayın servisini başlatarak sosyal medya üzerindeki rekabeti üst seviyelere çıkarmak için ilk adımlarını attı. Daha çok blog ve kullanıcı etkileşimi hizmetleri bulunan Tumblr canlı video konusunda ne kadar başarılı olacak Teknoloji Vakti olarak yakından takip ediyor olacağız.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir