Snapchat İle Twitter Düellosunda Lider Değişti! Snapchat İle Twitter Düellosunda Lider Değişti!
3
Yaklaşık olarak 4 yıl önce açılan sosyal mesajlaşma ve paylaşım platformu olan Snapchat, kullanıcı sayısı yönünden Twitter‘ı geride bırakarak büyük bir başarıya imza attı.... Snapchat İle Twitter Düellosunda Lider Değişti!

Yaklaşık olarak 4 yıl önce açılan sosyal mesajlaşma ve paylaşım platformu olan Snapchat, kullanıcı sayısı yönünden Twitter‘ı geride bırakarak büyük bir başarıya imza attı. 150 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Snapchat, 140 milyon kullanıcı sayılı Twitter’i geride bırakması sosyal medyada gündemin en önemli haberleri arasına girdi.

En fazla kullanıcı sayısına sahip olan Facebook‘tan sonra ikincilik yarışı yapan Snapchat ve Twitter arasında kazanan Snapchat oldu. Snapchat’ın bu başarısının altında neler yatıyor isterseniz kısaca değinelim.

Anlık video veya resim paylaşımı için en ideal sosyal medya uygulaması olan Snapchat tercih edebileceğiniz geçici resim ve video paylaşım platformudur. Uygulamanın ana mantığı kamera ile çekilen fotoğrafları ve videoları ya da telefonunuzda yüklü resim ve videoları arkadaşlarınıza göstermek, görüntülenmesi sonrasında ise kendiliğinden silinmesini sağlamaktır. Snapchat bu ve benzeri özellikler ve kendisine özgü efektleri ile dünya genelinde büyük kullanıcı kitlesinin beğenisini kazanmış gözüküyor.

Türkiye’de çok yaygın kullanımı olmasa da yakın zamanda yapılacak tanıtım ve reklamlarla ülkemizde de kullanımının artması bekleniyor.

  • metin

    06/06/2016 #1 Author

    snapchat nedir, twitter bu alemde kral.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir