Rus Hackerler 32 Milyon Twitter Hesabını Hackledi! Rus Hackerler 32 Milyon Twitter Hesabını Hackledi!
3.5
Rus bilgisayar korsanlarının kesin olmayan bilgileri içeren habere göre Twitter kullanıcısı tam 32 milyon kişinin hesabını hacklediği bildirildi. Popüler sosyal medya ve paylaşım sitesi... Rus Hackerler 32 Milyon Twitter Hesabını Hackledi!

Rus bilgisayar korsanlarının kesin olmayan bilgileri içeren habere göre Twitter kullanıcısı tam 32 milyon kişinin hesabını hacklediği bildirildi.

Popüler sosyal medya ve paylaşım sitesi Twitter’ın başı bilgisayar korsanları ile dertte. Rus hacklerler sosyal medya devinin büyük bir kullanıcı kitlesinin hesabını eline geçirmiş durumda. 32 milyon Twitter hesabını hacklediklerini açıklayan Rus hackerler, hackledikleri bu kullanıcılara ait bilgileri internetin karanlık yüzü DeepWeb’te yayınladı.

Twitter’daki hesapların yaklaşık %10’undan fazlasını hacklediklerini iddia eden korsanlar kullanıcı bilgileri için online para birimi bitcoin ile ödeme yapılmasını talep ediyorlar. Hackerlerın milyonlarca kullanıcıya ait olduğunu iddia ettikleri bilgiler için istedikleri para ise yaklaşık 5 bin 800 dolar.

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken geçtiğimiz günlerde Facebook‘un kurucusunun da aralarında bulunduğu sosyal medya hesapları hacklenmişti. Son dönemde yaşanan bu korsan faaliyetler internet kullanıcılarını da oldukça düşündürmeye başladı.

Herhangi bir hack olayına karışmamak için bilgisayar güvenliği, şifre güvenliği gibi bir çok alanda oldukça dikkat etmek gerekiyor.

  • hayati

    09/06/2016 #1 Author

    burada en önemli sorun kişisel güvenliğe hiç önem vermemek. bakalım daha neler olacak

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir