LinkedIn Rekor Fiyatla Microsoft’a Satıldı! LinkedIn Rekor Fiyatla Microsoft’a Satıldı!
4
Dünyanın yazılım alanında teknoloji devi olan Microsoft rekor bir ücret vererek LinkedIn isimli sosyal iletişim ağını satın aldı. Tam 26.2 milyar dolar karşılığında Microsoft’a... LinkedIn Rekor Fiyatla Microsoft’a Satıldı!

Dünyanın yazılım alanında teknoloji devi olan Microsoft rekor bir ücret vererek LinkedIn isimli sosyal iletişim ağını satın aldı. Tam 26.2 milyar dolar karşılığında Microsoft’a satılan LinkedIn bu satışla birlikte sosyal medya ağları arasındaki satışta rekora ulaşmış oldu.

Sosyal medya alanında popüler uygulamalar teknoloji alanında önder olan firmaların dikkatini uzunca zamandır çekiyor ve bu konuda bir çok satış yaşanmıştı. WhatsApp ve İnstagram satışlarından sonra şimdi de LinkedIn yüksek fiyat oranları ile satış için ön anlaşma imzaladı.

Satın alma işlemlerinin birkaç ay içinde tamamlanacağını belirten Microsoft, LinkedIn CEO’su Jeff Weiner’ın görevine devam edeceğini ve LinkedIn markasının bugüne kadar koruduğu çizgilerin korunacağını ve köklü değişikliklerden şuan için kaçınılacağını da belirtti.

Satış anlaşması ile birlikte LinkedIn‘in piyasa değeri 17 milyar dolardan 26 milyar dolara çıkmasıyla şirketin hisse oranları da %48 yükseldi. Bunun yanında Microsoft firmasının hisseleri ise bu satın alma sonrasında %5’e yakın değer kaybetti.

Bilindiği üzere LinkedIn geçtiğimiz haftalarda büyük bir saldırı almış ve milyonlarca kullanıcısının bilgileri sızdırılmış ve DeepWeb‘te satışa sunulmuştu.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir