İnstagram’a Video Kanalı Özelliği Geliyor İnstagram’a Video Kanalı Özelliği Geliyor
Geçtiğimiz günlerde Twitter ve Vine platformları için Video anlamında önemli güncellemeler gelmişti. Video yükleme sürelerini 140 saniyeye taşıyan bu iki platform, birbirleri ile rakip... İnstagram’a Video Kanalı Özelliği Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Twitter ve Vine platformları için Video anlamında önemli güncellemeler gelmişti. Video yükleme sürelerini 140 saniyeye taşıyan bu iki platform, birbirleri ile rakip amaçlar güderek böyle bir karar almıştı!

Bu kararın ardından İnstagram platformu video anlamında bir önlem almaya gidiyor. Bu yeni gelecek olan bir özellik olarak tanıtılsa da bizce kızışan rekabete karşın kullanıcıları kendisinde tutma çabası olarak yorumlanıyor. Zaten Vine ile türeyen fenomenlik kavramı; ortaya çıkan ünlüleri daha kaliteli bir platform olan instagram ve twitter sosyal medyalarına taşımıştı. Şimdide bu özellik ile yerleri sağlamlaşmış oldu!

İnstagram yeni getirecek olduğu özellik ile izlediğiniz videolar ve kanal sahiplerine göre size özel bir keşfet sunuyor. Bu keşfet üzerinde resim ve videoların haricinde Video Kanalları da sunacak. Burada video kanalı derken; standart bir instagram hesabı kast edilmiyor. Bir amaç ile üretilmiş ve onay alınmış hesaplar ifade ediliyor.

İnstagram Video Kanal Türleri

Zanaatkarlar, Sanatçılar, Çizgi roman ve Manga çizenler, Pasta ve Yemek Tarifi verenler, Saç bakımı yapanlar, Komedyenler, Sanat anlamında makyaj yapanlar, dansçılar ve Vine Fenomenlerini kapsıyor.

Bu tarz kanallar şuan kullanım oranı oldukça düşük. Yapılan analizlere göre bu tarz kanalların sayısı şuan 23 olduğu biliniyor. İnstagram bu rekabet ortamında, video platformunu bu şekilde özelleştirerek bir atak yapması muhtemel görünüyor. Yakın zamanda neler olacağını göreceğiz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir