Google’dan WhatsApp’a Rakip Uygulama: Google Allo Google’dan WhatsApp’a Rakip Uygulama: Google Allo
3.5
Facebook tarafından satın alınan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıcı sayısının 1 milyara yaklaşması Google’ı harekete geçirdi. Google, bu yaz Android ve IOS işletim sistemleri... Google’dan WhatsApp’a Rakip Uygulama: Google Allo

Facebook tarafından satın alınan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıcı sayısının 1 milyara yaklaşması Google’ı harekete geçirdi. Google, bu yaz Android ve IOS işletim sistemleri için “Google Allo” isimli internet üzerinden mesaj gönderme işlevini gerçekleştiren bir uygulama yayınlayacağını duyurdu.

Google’ın WhatsApp ile rekabet edecek uygulaması Google Allo’nun WhatsApp’a göre birçok artısı bulunuyor. Google Allo’yu telefonunuza yüklediğinizde sanal bir asistana da sahip olmuş oluyorsunuz. Bu asistanı komutlarınızla yönlendirebiliyorsunuz. Bu asistan sayesinde mesajlaşırken aynı zamanda internette bir şey aramanız gerektiğinde uygulamadan çıkmanıza gerek yok, çünkü asistan bunu sizin için yapıyor.

Uygulama, tıpkı WhatsApp gibi telefon numarasına bağlı olarak çalışıyor. Uygulamayı kullanmak için bir Google hesabınız olmasına gerek yok.

Uygulama ile birlikte gelen asistan mesajlarınızı analiz ederek bazı mesajlarınızı kaydediyor ve tekrar kullanabileceğinizi anladığında karşınıza çıkartıyor. Örneğin gülmek için bir ibare kullandığınızda uygulama bunu hafızasına atıyor ve tekrar gülme durumu olduğunda taslak olarak karşınıza sunuyor.

Asistanı, internet üzerinden veri almak istediğinizde de kullanabiliyorsunuz. Maç skorlarını, en son haberleri öğrenmek için asistana bir talimat vermeniz yeterli oluyor. Bu asistan aynı zamanda karşı tarafa gönderdiğiniz dosyaları ve sizin gönderdiğiniz dosyaları analiz ederek gönderebileceğiniz olası mesajları size sunarak kolaylık sağlıyor.

Google Allo, henüz kullanıma sunulmamış da olsa Play Store’da yerini almış durumda. Dilerseniz Play Store’da Google Allo sayfasına giderek ön kayıt yaptırabilir ve uygulama yayınlandığı zaman telefonunuza hemen yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir