Facebook’un sizi takip etmesini artık engelleyebilirsiniz Facebook’un sizi takip etmesini artık engelleyebilirsiniz
3.5
Facebook‘un yaptığınız her eylemi izlemesini artık önüne geçebilirsiniz! Peki bu nasıl olacak? Facebook önceki günlerde reklam ve gizlilik ayarlarında yeni değişiklikler yaptı. Yapılan bu... Facebook’un sizi takip etmesini artık engelleyebilirsiniz

Facebook‘un yaptığınız her eylemi izlemesini artık önüne geçebilirsiniz! Peki bu nasıl olacak?

Facebook önceki günlerde reklam ve gizlilik ayarlarında yeni değişiklikler yaptı. Yapılan bu yeni değişikliklerle birlikte Facebook kullanıcıları sosyal medya üzerindeki aktivitelerinin web üzerinden takibi konusunda kontrolü daha fazla elde tutacaklar.

Facebook, sosyal ağ üstünden yaptığınız farklı aktivitelerinizi, etkinliklerinizi göze alarak sizi nelerin memnun edip nelerin rahatsız ettiği hususundaki tahminlerini değerlendirerek bu değerlendirme sonucunda ortaya çıkan tabloyu siz kullanıcılarıyla paylaşıyor. Facebook bu link’i kullanarak baktığınızda gördüğünüz üzere reklam seçimleriniz üzerinden üretilen tahminlere detaylı değişiklikler yapabilmeniz gayet olağan.

Esasen facebook siz kullanıcılarının tarayıcı alışkanlıklarını da gayet rahat izleyebiliyor ve de bunun için sizin o an Facebook’u kullanmanız şart değil. Bununda önününe geçebilmek için bu link üstünden değişiklik yapmanız mümkün. Ayrıca Facebook sizinle alakalı derlediği verileri Facebook‘tan başka yerlerdeki reklam seçimlerinde de kullanabiliyor. Bunun önüne geçmek için bu linkte bulunan en üsteki ikinci seçeneği ‘Hayır’ olarak işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir