Facebook’tan Twitter Benzerliği Bir Yenilik Daha Facebook’tan Twitter Benzerliği Bir Yenilik Daha
3.5
Facebook ve Twitter her ne kadar ayrı platformların sosyal devleri olsalar da zaman boyunca birbirlerinden örnekler alarak benzeri uygulamalar veya yenilikler getirerek günümüzde kullanıcılarına... Facebook’tan Twitter Benzerliği Bir Yenilik Daha

Facebook ve Twitter her ne kadar ayrı platformların sosyal devleri olsalar da zaman boyunca birbirlerinden örnekler alarak benzeri uygulamalar veya yenilikler getirerek günümüzde kullanıcılarına farklı alternatif özellikler sunmakta.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devlerinden Facebook, mikro blog site tarzına uygun bir şekilde yeni bir gönderi türünü yakında aktif olacağını kullanıcılarına duyurdu. Yani artık çok yakın bir zaman’da Facebook’ta bulunan Haber Kaynağı alanında daha çok Twitter tarzı Tweet gönderilerine şahit olacağız. CNET tarafından duyurulan bir habere göre, Facebook’un artık Haber Kaynağı içerisinde daha çok profil sayfalarında görülmeyen yeni nesil bir gönderi türünü test etmek için çalışmalarına başlamıştır. Bu gönder tarzı haber kaynağından daha çok güncelleme tarzında bir gönderi şeklini alacak.

FACEBOOK YENİLİKLERE DOYMUYOR

Her haber kaynağının kendine ait bir linki bulunmakta ve bu gönderilere platform üzerinde ulaşmak çok daha rahat olacak. Sosyal medya devi Facebook’un artık haber kaynağında yer alacak olan Tweet benzeri gönderiler, Twitter’in benzeri bir görünümde olmasını sağlayacak.  Fakat bu gönderiler biraz daha dikkatli bir biçimde haber kaynağında yer almakta olup ve kişinin dilediği zaman yıllar geçse bile bu uygulama sayesinde geçmiş gönderilerine göz atmasına vesile olmaktadır.

Bu gönderilerin geçici bir özelliğe sahip olduklarından ötürü kişilerin gereksiz yazıları gönderi olarak göndermesinden kaçınılması gerekmektedir.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir