Facebook Yapay Zeka Teknolojisini Devreye Sokuyor Facebook Yapay Zeka Teknolojisini Devreye Sokuyor
4.5
Sosyal medya mühendisleri tarafından blog üzerinden takipçilerine gönderilen yazı metninde yapay zekâ sayesinde artık Facebook’ta bir şey yazmaya kalkışıldığında algoritma devreye girerek yapay zekânın... Facebook Yapay Zeka Teknolojisini Devreye Sokuyor

Sosyal medya mühendisleri tarafından blog üzerinden takipçilerine gönderilen yazı metninde yapay zekâ sayesinde artık Facebook’ta bir şey yazmaya kalkışıldığında algoritma devreye girerek yapay zekânın kullanıcıya yardımcı olmasını sağlamakta.

Bahsi geçen yapay zekâ kullanıcıların bir şeyi ararken veya sorgulama esnasında daha iyi sonuçları elde etmeleri için kendilerine yardımcı olacağını belirten sosyal medya mühendisleri, ayrıca sistem üzerinden ilgi çekebilecek servisleri veya kullanıcıların gönderilerini de kişiye sunacak. DeepText olarak servise edilecek olan bu yenilikçi uygulama sayesinde kötü yazılımların gönderi olarak yayınlandığı duvar haberleri veya benzeri rahatsız edici spam ve diğer sorunlara karşın algılama kapasitesi sayesinde bu durumun önüne geçecek.

DEEPTEXT SAYESİNDE SPAM REKLAMLARA SON VERİLECEK

Sosyal medya sadece masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda değil, aynı zaman’da mobil cihaz veya tabletlerde de kullanılan Facebook Messenger uygulamasında da konuşma içeriğini takip ederek içerin ne denli bir konuşmaya sahip olduğunu anlayabilecek ve müdahale edebilecek. Bu durum birçok kimseye rahatsız edeceğe benzese de, çok sayıda kişiyi de oldukça memnun edici bir hal şimdiden almış durumda.

Yapay zekâ aynı zaman’da site üzerinden satış yapmak isteyenlere de farklı yönergeler sunarak kendilerine daha doğru ve kolayca satabileceği bir konu açmasını sağlayacak. DeepText için şimdilik her ne kadar basit bir işlem olarak görülse de bu işlemler, ileride Facebook tarafından daha da geliştirilerek farklı özellikler ile karşımıza çıkacağı kaçınılmaz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir