Facebook Mobil Mesajlaşma İçin Messenger Zorunlu Oluyor Facebook Mobil Mesajlaşma İçin Messenger Zorunlu Oluyor
4
Dünya’nın en büyük teknoloji platformlarından biri olan TechCrunch’ın sızdırdığı bir habere göre kısa zaman’da dünya sosyal ağ devi olan Facebook’un platform sitesi üzerinden kullanıcıların... Facebook Mobil Mesajlaşma İçin Messenger Zorunlu Oluyor

Dünya’nın en büyük teknoloji platformlarından biri olan TechCrunch’ın sızdırdığı bir habere göre kısa zaman’da dünya sosyal ağ devi olan Facebook’un platform sitesi üzerinden kullanıcıların mobil üzerinden birbirleriyle olan konuşma pencerelerini kaldıracağını duyurdu.

Mobil kullanıcıların artık sadece Facebook Messenger üzerinden sohbet edilebilecek olması bu haberi duyan kullanıcıların büyük bir kısmı şimdiden hesaplarından tepki göstermeye başladı bile. Henüz tam netlik kazanmayan bu haber dışında siteye bilgisayardan, tabletten veya akıllı telefonlardan girişlerde mesajların tüm fonksiyonları sıkıntısız bir şekilde çalışmakta fakat Facebook bu kötü sürprizi ne zaman devreye sokacak, bu da akıllarda soru işaretlerini şimdiden bırakmaya başladı.

MOBİL KULLANICILAR FACEBOOK MESSENGER KULLANMAK ZORUNDA

Facebook getireceği bu yeni uygulama sayesinde mobil kullanıcıların artık site üzerinden hiçbir üye ile mesajlaşamayacağını ve sadece mobil cihazlardan ancak Facebook Messenger kullanılabileceğini bilgisi yayınlandı. Aslında mobil üzerinden platformdan mesajlaşmak kullanıcıların sevdiği bir çözüm değil, ancak telefonlarının uygulama için desteksiz olması veya yeteri kadar hafıza olmamasından şikayetçi olan kullanıcılar mobil tarayıcı üzerinden platforma bağlanarak arkadaşları ile sohbet etmek zorunda kaldıkları için kullanmaktalar.

Birçok kişi Facebook’un neden böyle bir karar aldığını düşünürken birçok kişide bunun farkına çoktan varmış bile. Nedeni sosyal medya devinin mobil platformda bir değişiklik yaptığında mecburiyetten ötürü Facebook Messenger’dan da değişiklikler yapması gerekiyordu. Fakat artık getirecekleri bu yeni düzen sayesinde mobil kullanıcılara sadece Facebook Messenger üzerinden güncelleme ve destek verileceği üzerine kurulu bir yenilikçilik getirmektir.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir