Facebook Messenger İçin Uçtan Uca Şifreleme Devri Başladı Facebook Messenger İçin Uçtan Uca Şifreleme Devri Başladı
4
Sosyal medya devi Facebook, daha önce WhatsApp’ta görüp aşina olduğumuz bir güncelleme olan uçtan uca şifreleme olayını Messenger uygulamasına da getirdi. Artık mesaj güvenliğiniz... Facebook Messenger İçin Uçtan Uca Şifreleme Devri Başladı

Sosyal medya devi Facebook, daha önce WhatsApp’ta görüp aşina olduğumuz bir güncelleme olan uçtan uca şifreleme olayını Messenger uygulamasına da getirdi. Artık mesaj güvenliğiniz çok daha üst seviyede.

Facebook Messenger’da artık şifrelenmiş gönderi uygulamaları kervanına katıldı. Google Allo, Viber ve WhatsApp uygulamasından sonra Facebook, messenger uygulamasında Android ve iOS için uçtan uca şifreleme özelliği (E2EE) getirildiğini açıkladı.

Uçtan uca şifreleme özelliği şuan için Messenger uygulamasının Beta sürümlerinde mevcut. İlerleyen günlerde eksiksiz olarak uygulamaya entegre edilecek olan yöntemin WhatsApp’ta bulunan şifreleme özelliğinden farklılıklar içereceği belirtildi.

E2EE özelliği WhatsApp’ta bir sohbetteki bütün kullanıcılar uygulamanın uyumlu versiyonuna sahipse buradaki bütün mesajlar için geçerli oluyor. Messenger’da ise bire bir yapılan konuşmalar kullanıcılar tarafından şifrelenebilecek. Grup sohbetlerinde uçtan uca şifrelemenin olmayacağı belirtilirken daha fazla ayrıntıya bildiri içinde yer verilmedi.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir