​WhatsApp Mesaj Alıntı Yapma Özelliği Getiriyor ​WhatsApp Mesaj Alıntı Yapma Özelliği Getiriyor
4
Anında mesajlaşma platform uygulaması olan WhatsApp‘ta özellikle grup mesajlaşmalarında çok işe yarayacak alıntı yapıp mesajı yanıtlama özelliği getiriliyor. Popülaritesine rağmen kullanışlı ama basit bir... ​WhatsApp Mesaj Alıntı Yapma Özelliği Getiriyor

Anında mesajlaşma platform uygulaması olan WhatsApp‘ta özellikle grup mesajlaşmalarında çok işe yarayacak alıntı yapıp mesajı yanıtlama özelliği getiriliyor. Popülaritesine rağmen kullanışlı ama basit bir mesajlaşma ortamı sunan WhatsApp bu sıradanlığından yakın zamanda yapacağı yenilik ve geliştirmelerle sıyrılacak gibi duruyor.

WhatsApp uygulamasının yayınlanan en son beta güncellemesi ile herhangi bir mesaja uzun süre basıldığı zaman gerçekleşen aksiyonlara yenileri ekleniyor. Bir mesaja uzun süre basılı tutulduğunda ilgili mesaja yıldız vermek, iletmek veya kopyalamak mümkün oluyor. Beta versiyonla beraber bu menüye yanıt iconuna benzeyen ok işareti ile kullanıcıların ilgili mesajı alıntılamasını ve doğrudan bu mesaja yanıt vermesini sağlıyor. Bu özellik Twitter‘da bulunan alıntılama özelliğine aslında çok benziyor.

whatsapp-alıntı

WhatsApp alıntı mesajlaşma yöntemi en çok grup sohbetlerinde işe yarayacak. Özellikle tek kişi ile yapılan sohbetlerde alıntı yapmak çok fazla işe yaramayacağı gibi kalabalık sohbet gruplarında onlarca kişinin mesajından istediğiniz birisine alıntı ile direkt o mesajla alakalı yanıt verdiğinizi belirtmiş olacaksınız. Ayrıca bu özellik sohbette süregelen mesajlaşmalarda konuyu eskiye çevirmeyi başarabilecek özelliği de bulunuyor.

Alıntılanan mesaja tıklandığı zaman kullanıcılar söz konusu mesajın bulunduğu sohbet bölümüne yönlendiriliyor. Alıntılı mesaj gönderme WhatsApp 2.16.118 sürümüyle geliyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir