Steam Yaz İndirimlerinde CS: GO Önlemi Geliyor Steam Yaz İndirimlerinde CS: GO Önlemi Geliyor
Bildiğiniz üzere oyun anlamında büyük platformlardan biri olan Steam, yaklaşık 11 gün sürmesi beklenen ve gelenekselleşmiş yaz indirimleri dönemine girdi. Bu indirimler arasında bulunan... Steam Yaz İndirimlerinde CS: GO Önlemi Geliyor

Bildiğiniz üzere oyun anlamında büyük platformlardan biri olan Steam, yaklaşık 11 gün sürmesi beklenen ve gelenekselleşmiş yaz indirimleri dönemine girdi. Bu indirimler arasında bulunan CS:GO oyunu için ise Steam farklı bir önlem yolu izliyor.

Oyunların satış anlamında önemli bir merkezi olan Steam, sadece bir Pazar olmaktan çok, hile kullanımını da önleyen bir yapısıyla biliniyor. Ayrıca kaçak oyun alışkanlığını azaltmasıyla da gündemde olduğunu hatırlatalım.

Steam şuan gerçekleşmekte olan Yaz indirimleri sürecinde, CS:GO oyunu için sadece satın alma seçeneğini aktif etti. Yani başka bir arkadaşınıza bu oyunu hediye edemiyorsunuz. İşte bunun sebebi:

 

Steam Smurf Hesaplar İçin Önlem Alıyor!steam-indirimleri

Steam üzerinden en çok online olarak oynanan oyunlardan birisi olan Counter-Strike: Global Offensive oyunu, her sene onlarca turnuvaya konu olan bir oyun. Bu oyun dinamikleri arasında yer alan Rütbe sistemi, kullanıcıların daha adaletli bir eşleşmeye tabi tutmaya yarıyor.

Bazı kullanıcılar, Yaz veya Kış indirimlerinden yararlanarak kendilerine uygun fiyata CS:GO hesabı alarak “smurf” tabiriyle sahte hesap kullanımına yöneliyor. Bu durumda, yeni başlayan bireyler için büyük bir adaletsizlik ortaya çıkıyor!

Kendi Satışlarını Yapıyorlar!

İşin boyutu kendi için kullananlar ile bitmiyor. Bu indirimlerde onlarca hesap satın alan bazı bireyler, indirim itince, sitesindeki bulunan fiyattan daha uygun olacak şekilde karaborsa üzerinde satış gerçekleştiriyor. Tabi ki bu durum Steam’in de işine gelmiyor.

Ayrıca Steam, Yaz indirimlerinde yapacağınız alışveriş miktarlarında size koleksiyon kartı hediye ediyor. Bu kartlar hem rozet işlemek için hem de satıp Steam bakiyesi oluşturmak için kullanılabiliyor. Steam CS:GO ambargosuyla bu durumu da kontrol altına almış görünüyor.

 

  • Johng993

    28/06/2016 #1 Author

    Good blog! I really love how it is easy on my eyes and the data are well written. I am wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your feed which must do the trick! Have a nice day! dgedgggcgafd

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir