Rocket League Kendi Dalında Bir Rekora İmza Attı Rocket League Kendi Dalında Bir Rekora İmza Attı
3
Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunlar içerisinde en çok dikkat çekeni Rocket League oldu. Geliştirildiği andan itibaren farklı oynanışı ve basit kullanımı sayesinde hemen... Rocket League Kendi Dalında Bir Rekora İmza Attı

Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunlar içerisinde en çok dikkat çekeni Rocket League oldu. Geliştirildiği andan itibaren farklı oynanışı ve basit kullanımı sayesinde hemen herkesin beğenisini toplamayı başaran Rocket League oyunu sürekli olarak yeni modlar yayınlanması sayesinde de güncel kalmayı başardı.

Game Of Thrones, Star Wars gibi modları ile oyun deneyimini çok daha eğlenceli hale getiren Rocket League, ayrıca çoklu oyuncu desteği sayesinde hiç bitmek bilmeyen bir eğlenceyi kullanıcılara sunan oyunun satış rakamları da tüm dünyayı şaşırttı. Zira tüm bu oynanış yapısı ve türüne göre ulaşılan satış rakamı aslında bir rekor.

5 Milyon Rakamına Ulaşmayı Başardı

Yapılan açıklamaya göre Rocket League dün itibariyle 5 milyon satış rakamına ulaştı. Küçük oyunlar alanında ilk defa 5 milyon rakamın ulaşan oyun olmayı başaran Rocket League gerek Steam gerekse de bağımsız oyun satış merkezlerinde satış rekoru kırmayı da başardı.

Bu rakamlarla beraber Rocket League oyununun gelir olarak ise 100 milyon dolar gibi dev bir rakımı elde etiği de ortaya çıktı. Elde edilen bu gelir ve satış başarısı sayesinde oyunun devam serilerinin de geleceği düşünülüyor. Özellikle farklı isimle farklı bir oynanışa sahip yeni küçük oyunları da görmeye başlayacağız gibi.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir