Rekorların Oyunu Minecraft! Rekorların Oyunu Minecraft!
4
İlk etapta kullanıcıların gözüne basit bir oyunmuş gibi gelen Minecraft, birbirinden farklı desenlere sahip küplerle kendi dünyanızı oluşturabileceğiniz bir oyun. Grafikleri basit gözükse de... Rekorların Oyunu Minecraft!

İlk etapta kullanıcıların gözüne basit bir oyunmuş gibi gelen Minecraft, birbirinden farklı desenlere sahip küplerle kendi dünyanızı oluşturabileceğiniz bir oyun. Grafikleri basit gözükse de oyun kendisini oynayanı içine çekiyor ve farklı bir dünyadaymış gibi hissettiriyor.

Geliştiricisi tarafından 1 haftada yazılan Minecraft, 2014 yılında Microsoft tarafından 2.5 milyar dolara satın alınarak ilk rekorunu kırmıştı. PC, Android ve IOS sürümleri mevcut olan Minecraft’ı Playstation ve Xbox üzerinden de rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Edinilen istatiski bilgilere göre Minecraft günde 53 bin adet satmakta olup bu yılın başından beri toplam satış miktarı 110 milyona yaklaştı. Oyuncu sayısı her geçen gün artan Minecraft’ı tek başınıza oynayıp kendi dünyanızı oluşturabileceğiniz gibi online da oynayarak dünyanın dört bir yanından oyuncularla oynayarak da eğlenebilirsiniz.

İki farklı oyun türü bulunan Minecraft, ilk sıçramasını TIGSource formunda yaptıktan sonra kendini geliştirmeye devam etti. Classic türü tarayıcı üzerinden çok oyunculu olarak oynanan oyunun güncelleme almayacağını bilmek, kullanıcıları sürekli güncelleme alan tam sürümü satın almaya itiyor. Bu durum da Minecraft’ın satış rekorları kırmasına olanak veriyor. Ayrıca mobil yada pc her türlü platformda oynanabiliyor olması kullanıcılar tarafından ilgi odağı olmasını sağlıyor.

Son olarak geçtiğimiz aylarda Minecraft üzerinde oluşturulan iki telefonla oyun içinde 3G kullanarak görüntülü aramanın gerçekleştirildiğini söyleyelim. Böyle bir durumun gerçekleşmesi Minecraft’ın ne kadar insan yaşamını konu edinmiş bir uygulama olduğunu gösteriyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir