Pokemon GO İçin Zenfone Kullanıcılarına Müjde Pokemon GO İçin Zenfone Kullanıcılarına Müjde
Gündemin en çok sevilen ve konuşulan konularından olan Pokemon GO, ne yazık ki halen ülkemizde kullanıma sunulmadı. Ancak .apk ve İOS için farklı yöntemler... Pokemon GO İçin Zenfone Kullanıcılarına Müjde

Gündemin en çok sevilen ve konuşulan konularından olan Pokemon GO, ne yazık ki halen ülkemizde kullanıma sunulmadı. Ancak .apk ve İOS için farklı yöntemler ile oyu şuan oynanabilir vaziyette. İlk çıktığında internete düşen .apk dosyası ile oyuna eriğim sağlayan insanlar arasında, intel kullanıcıları oyuna giremiyorlardı. Hemen ardından oyun yapımcıları, siteleri üzerinde resmi açıklama ile intel için kullanılamayan bir oyun olduğunu açıkladı.

Ülkemizde ve dünyada Zenfone kullanıcılarının yanı sıra intel işlemci kullanan diğer telefon sahipleri, büyük bir akım başlatarak imza kampanyası başlattı. Kısa sürede 50 bin aktif telefon kullanıcısı imzası toplanarak firma için büyük bir baskı ortaya çıktı. Ve son 24 saat içerisinde yayınlanan Pokemon Go yeni sürümü ile İntel işlemcili bulunan cihazlarda Pokemon Go oynanabilir bir hale geldi!

Zenfone İçin Pokemon Go Sorunları

Öncelikle bir zenfone kullanıcısı olarak, cihazda bulunan en önemli ve rahatsızlık verici sorun olan GPS takılmasından bahsetmek istiyorum. Uygulamalarda tam anlamıyla sağlam bir şekilde GPS kullanılmıyor veya uyku moduna alıyor. Aynı şekilde Swarm ve Pokemon GO oyunu içinde bu durum söz konusu. Zenfone 5 ve Zenfone 6 için yaptığım bu yorumun modellerle alakalı olabileceğini de altını çizerim.

Çözüm ise çok basit. Oyunu açıp kapattıktan sonra GPS açık bir şekilde Google Maps kullanmak ve konumunuzu bu uygulama ile doğrulamak. Konumunuzu bulduktan sonra tekrar Pokemon GO oyununu çalıştırmayı deneyebilirsiniz. En fazla 4 veya 5 kez aç kapa ile de sorun çözülüyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir