Pokemon GO şarj tasarrufu nasıl yapılır? Şarj çabuk bitiyor Pokemon GO şarj tasarrufu nasıl yapılır? Şarj çabuk bitiyor
4
Pokemon GO oyunu kısa bir süre içinde yayınlanmasına rağmen milyarca oyuncu sayısına kısa bir süre içinde ulaştı.Bu kadar çok kişinin oynamasının en büyük sebeplerinden... Pokemon GO şarj tasarrufu nasıl yapılır? Şarj çabuk bitiyor

Pokemon GO oyunu kısa bir süre içinde yayınlanmasına rağmen milyarca oyuncu sayısına kısa bir süre içinde ulaştı.Bu kadar çok kişinin oynamasının en büyük sebeplerinden bir tanesi ise kesinlikle sanal gerçeklik kategorisinde çok iyi bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.Pokemon Go oyunu bildiğiniz üzere gezerek sokaklarda pokemon aramanız gerekmektedir.Mecburen akıllı telefonunuz hem internete bağlı olacak hem de GPS konum bilginiz aktif olmak zorundadır.Hal böyle olunca telefonun şarjı inanılmaz derecede çabuk bitmektedir.Pokemon GO şarj tasarrufu nasıl azabiltirim diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre olacaktır.

Pokemon GO oyunu Google Maps haritasını kullanmaktadır.Bulunduğumuz konumdaki yerel haritayı indirmek bizim avantajımıza olacaktır.Google Maps’i açın > Sağ alttaki hedef belirleme işaretine dokunun > Soldan profil kısmına gelin ve Ayarlar‘a tıklayın > Çevirimdışı Alanlar‘a gelin > “+” işaretine bastıktan sonra yerel konumunuzu indirin.

Burada önemli olan ise yine bunu indirirken kesinlikle WiFi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun.Aksi takdirde mobil verinizin kotası çabuk bitecektir.Bu sayede şarj süresinden tasaarruf sağlayacaksınız.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir