Opera’ya Chrome eklentileri kurabileceğinizi biliyor muydunuz? Opera’ya Chrome eklentileri kurabileceğinizi biliyor muydunuz?
StatCounter’in istatistiklerine göre 2016 yılının en çok kullanılan tarayıcısı olan Google Chrome, web mağazasındaki geniş eklenti ağıyla da tercih sebebi haline geliyor. Ancak son... Opera’ya Chrome eklentileri kurabileceğinizi biliyor muydunuz?

StatCounter’in istatistiklerine göre 2016 yılının en çok kullanılan tarayıcısı olan Google Chrome, web mağazasındaki geniş eklenti ağıyla da tercih sebebi haline geliyor. Ancak son dönemde dahili VPN özelliğini tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunan Opera da atağını sürdürüyor. Üstelik Google Chrome eklentilerini Opera’ya kurabilmek de artık mümkün. Şayet Opera’yı kullanmak istiyor, ancak eklenti desteğinin kısıtlı olmasını bahane ediyorsanız, aşağıdan bunu nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Chrome eklentileri Opera’ya nasıl kurulur?

  • Opera’nın eklenti dizininde yer alan Download Chrome Extension isimli eklentiyi indirin.
  • Daha sonra Chrome’un mağazasında bulunan Google Cast eklentisini indirin.
  • Eklentiyi kurmak için URL çubuğuna eklenen kırmızı renkli ikona tıklayın.
  • “Add to Opera” (Opera’ya ekle) butonuna basın.
  • Karşınıza eklentinin güvenilir olmayan bir kaynaktan kurulmak istendiğini belirten uyarı mesajı çıkacaktır. En sağdaki “Git” butonuna basarak Eklentileri aktifleştirip devre dışı bırakabileceğiniz sayfaya gidin.
  • Google Cast eklentisini bu sayfa üzerinden kurun.

Hepsi bu kadar! Google Cast eklentisi sayesinde Opera üzerinde istediğiniz tüm popüler Chrome eklentilerini sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir