KOSGEB’den Oyun Geliştiricilerine Büyük Hibe KOSGEB’den Oyun Geliştiricilerine Büyük Hibe
Teknoloji firmalarının günümüzdeki gelişimleri göz önüne alındığında, ülkemizde yapılan küçük girişimler ve çabalar bir nebze geride ve geç kalınmış atılımlar olarak görünebiliyor. Ancak bunun... KOSGEB’den Oyun Geliştiricilerine Büyük Hibe

Teknoloji firmalarının günümüzdeki gelişimleri göz önüne alındığında, ülkemizde yapılan küçük girişimler ve çabalar bir nebze geride ve geç kalınmış atılımlar olarak görünebiliyor. Ancak bunun için alınan önlemlerde bir nebze geliştiricileri mutlu etmeye yetecek gibi görünüyor…

Ülkemizde son zamanlarda teknoloji anlamında küçükte olsa birçok girişim bulunmakta ve bu her yaş grubu için imkan olarak sağlanma. Birçok şehirde kurulan Teknokent ve emsali kuruluşlar; vergi anlamında geliştiriciler için yardımcı olmakta! İşte bu geliştiriciler arasında oyuncularda katıldı!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi günümüzde, üniversite öğrencilerinin bitirmelerine ve birçok girişimci insana destek sunacak güzel planlamalarda bulundu. Şimdi bu planlamalarına oyun geliştiricileri de dahil oldu. Hem de tam tamına 250 Bin TL civarında olacak bir hibe imkanı sunuyor.

Kosgeb hibesi ücretsiz mi?

Öncelikle bu hibeden 100 bin lirası geri ödemesiz verilen ücret arasında yer alıyor. Geri kalan 150 bin lira ise kredi mantığıyla geri ödemeli bir kredi planı olduğunu hatırlatalım!

Birçok girişimci ve uyanık insanların aklına gelen soru ise bu para nakit mi verilecek? Tabi ki de hayır. Burada işlem biraz farklı işlediğinin altını çizelim. Hibeden yararlanma hakkı kazandıktan sonra yapacağınız masrafların faturasını bu kuruluşa ileterek bu masraftan yaklaşık %70 oranında bir geri dönüş alma imkanınız oluyor. Bu matematik ile 100 Bin lirayı bulan para geri ödemesiz ve diğer masraflarınız ise geri ödemeli olacak şekilde sisteme giriliyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir