Dünyanın En Hızlı 256 GB MicroSD Kartı SanDisk Tanıttı Dünyanın En Hızlı 256 GB MicroSD Kartı SanDisk Tanıttı
Teknolojilerin her geçen gün yenilenmesi ve gelişmesinin büyük bir hız getireceğini düşünsek de aslında gerçek tam olarak öyle değil. İşlemcinin ne kadar hızlı olup... Dünyanın En Hızlı 256 GB MicroSD Kartı SanDisk Tanıttı

Teknolojilerin her geçen gün yenilenmesi ve gelişmesinin büyük bir hız getireceğini düşünsek de aslında gerçek tam olarak öyle değil. İşlemcinin ne kadar hızlı olup olmadığından çok, bu hızlı işlem ile belleğin bize sunduğu hızın ne kadar yüksek olduğu gerçeğidir. Yani işlemci ne kadar hızlı olursa olsun, belleğin hızı kadar tepkime verebilir.

Bildiğiniz üzere telefonlarda en çok tercih edilen depolama birimi markası olan SanDisk, her geçen gün daha büyük verilerinizi saklamanız için önemli çalışmalar yapıyor. İnternetin ve kalitenin yükseldiği şu zamanda, veri saklama alanlarımızın da boyutları büyümesi gerekiyor. İşte SanDisk 256 GB seviyesinde büyük bir depolama alanına sahip kart duyurdu!

Screen Shot 2016-06-29 at 15_46_50

256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I

256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I adı ile tanıtılan bu kartın özelliklerine baktığımızda, saniyede 100 MB okuma ve saniyede 90 MB yazma hızına sahip. Son zamanlarda ortaya çıkan Samsung’un 256 GB boyutundaki kart ile karşılaştırılınca, bu kartı küçük bir farkla geçtiği görülüyor.

5 MB/s Daha Fazla İçin 50 Dolar Verir misiniz?

Kafa karıştırıcı bir isimle gelen bu kartın birde düşük versiyonu bulunuyor. 256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I Premium Edition ile adlandırılan bu düşük versiyon kart, sadece 5 MB daha düşük hızla okuma ve yazma yapıyor. Ancak bu küçük fark, büyük bir ücret farkı ortaya çıkartıyor. 256 GB SanDisk kartın normal sürümü için 199.99 Dolar bir fiyat biçilirken, Premium Edition olarak adlandırılan kart ise 149.99 dolar olarak değerlendirilmiş.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir