Çalınan Android Telefonu Uzaktan Yönetip Bozan Uygulama Çalınan Android Telefonu Uzaktan Yönetip Bozan Uygulama
3.5
Teknoloji devi Apple markasının iPhone modellerinde bulunan “iPhone’umu Bul” uygulamasına benzer bir özelliği Android tabanlı akıllı telefon modellerine de getirilmesi bekleniyor. Android‘e getirilmesi planlanan yeni... Çalınan Android Telefonu Uzaktan Yönetip Bozan Uygulama

Teknoloji devi Apple markasının iPhone modellerinde bulunan “iPhone’umu Bul” uygulamasına benzer bir özelliği Android tabanlı akıllı telefon modellerine de getirilmesi bekleniyor. Android‘e getirilmesi planlanan yeni özellik sayesinde kullanıcılar cihazlarını herhangi bir çalınma, kayıp vs. durumlarında uzaktan yönetim ile kullanılamaz hale getirebilecekler.

Android tabanlı telefonlarda bulunan “Cihaz Yöneticisi” özelliği aslında telefonları kaybolmaya veya çalınmaya karşı koruyabiliyor. Telefonunuzun çalınması veya kaybolması durumlarında bu özellik sayesinde web uygulaması yoluyla telefonun nerede olduğunu görebiliyor, gerektiğinde telefonunuzu bulan / çalan kişilere ekran üzerinden mesaj gönderebiliyorsunuz. Ancak tüm bunlara rağmen “Cihaz Yöneticisi” uygulama özelliği mükemmel sayılmıyor ve telefonunuz kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinde verileriniz tehlike altında bulunuyor.

Böylesi durumlar için ek bir özellik daha eklemeyi planlayan Google, akıllı telefon kullanıcılarının uzaktan kontrol sayesinde cihazlarını “Brick” edebilmesini (bozmasını) sağlayacak. Telefonunuza bir daha ulaşamayacağınızı düşünüyorsanız bu özellik tam da size göre olacak. Bu sayede telefonunuzdaki tüm verilerinizi uzaktan sıfırlayabilecek hatta o telefonun bir daha kullanılabilmesinin önüne geçebileceksiniz.

Bu özellik akıllı telefon üzerinde neleri silip bozacak tam net olmamakla birlikte özellikle kişisel veriler ve cihazın çalışmasını sağlayan ana yapıların bu uygulama ile yönetilebileceği belirtiliyor. Ayrıca bu özellik sayesinde cihaza takılı olan SD karta da müdahale edilip kart içindeki bilgiler tamamen imha edilebilecek.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir