Whatsapp İçin RİO Güncellemesi Geldi! Whatsapp İçin RİO Güncellemesi Geldi!
İnternetin en önemli özelliklerinden olan iletişim, son zamanların en popüler uygulamalarından olan Whatsapp üzerinden gerçekleştiğini ve diğer mesajlaşma uygulamaları arasında en popüleri olduğunu biliyoruz.... Whatsapp İçin RİO Güncellemesi Geldi!

İnternetin en önemli özelliklerinden olan iletişim, son zamanların en popüler uygulamalarından olan Whatsapp üzerinden gerçekleştiğini ve diğer mesajlaşma uygulamaları arasında en popüleri olduğunu biliyoruz. Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp için yaklaşık 10 gündür beta sürecinde olan güncelleme tüm kullanıcılara erişebilir bir duruma getirildi.

Whatsapp, 2.16.143 numaralı güncelleme ile birkaç özelliği değiştirdiğini ve bazı iyileştirmeler yaptığını görüyoruz. Ayrıca bazı gündem konularına özel uygulamaya yeni şeylerde eklenmiş. Son zamanlarda hızlı bir gelişim kat eden Whatsapp, tek eksiği olan video görüşmesi için bir girişimde bulunacağı bilinmiyor.

whatsapp-grup

2016 Rio Yaz Olimpiyatları

Bildiğiniz üzere 2016 yılı için olimpiyatlar Rio Şehrinde yapılacak. İşte bu önemli durumu göz önüne alan Whatsapp, uyguma içerisine bu olimpiyatlara özel emojiler getirdi. Ayrıca uygulama içerisinde de güzel yenilemeler ile göze daha güzel gelen uyarı mesajlarını görüyoruz. Grup içerisinde yapılan aktiviteler (Resim veya İsim değiştirme) daha güzel ve sonuç odaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca arama panelinde de önemli gelişmeler mevcut. Bir arkadaşınızı aradığınızda veya grup için ekleme yaptığınızda, farklı bir arayüz ile yaptığını fark edeceksiniz.

whatsapp-yeni

Uyarı Mesajları ve Yeni Araçlar

Whatsapp uygulamasında arkadaşlarınızla irtibat kurarken mesajları kaçırmış olabilirsiniz. Ya da grup mesajlarından gına gelmiş olabilir. İşte yeni gelen “aşağı oku” ile bütün mesajları atlayıp en son mesaj grubuna gelmeniz mümkün.

Bizce bu özellik güzel ve anlamlı olmuş. Ayrıca tanımadığınız birinden mesaj aldığınızda, karşınıza çıkan menünün daha anlaşılır ve güzel bir görünüş ile geldiğini söylemeliyiz. Son olarak cevapsız aramaların farklı bir yerde gösterilmesi yerine, direk mesaj içerisinde uyarı olarak gösterildiği dikkat çekiyor.

 

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir