Shazam Uygulamayı Açmadan Kullanılabilecek! Shazam Uygulamayı Açmadan Kullanılabilecek!
Akıllı telefon kullanıcıların gün içinde çeşitli amaçlarda kullandığı bu ürünler, yazılımlar sayesinde bütün sorunlarımıza ihtiyaç olmaya devam ediyor. Shazam uygulaması ile ortamda çalan müziğe... Shazam Uygulamayı Açmadan Kullanılabilecek!

Akıllı telefon kullanıcıların gün içinde çeşitli amaçlarda kullandığı bu ürünler, yazılımlar sayesinde bütün sorunlarımıza ihtiyaç olmaya devam ediyor. Shazam uygulaması ile ortamda çalan müziğe ait bilgilere ulaşmak çok kolay!

Uygulama alanında oldukça fayda sağlayan shazam, her hangi bir ortamda çalan müziğe ait bilgileri bize sunuyor. Tabi bunun çalışıyor olması için internet bağlantımızın açık ve uygulamanın çalışmaya hazır olması gerekiyor. Yani bir ortamda müzik dinlerken elinizi biraz çabuk tutmalı ve müzik bitmeden uygulamayı çalıştırmalısınız.

shazam-a-artik-kapaliyken-de-kullanabileceginiz-muthis-bir-yenilik-geldi-705x290

Ama bu bekleme sorunu Shazam’ın yeni güncellemesi ile çözülmüş gibi görünüyor. Eğer müzikli bir ortamda bulunuyor ve headhunter gibi müzik çalmasını beklemek istemiyorsanız; yeni gelen özelliği olan otomatik seçeneğine tıklayarak arka planda aktif olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Shazam Otomatik özelliği ile telefonunuzun bildirim çubuğuna gelecek olan özellik ile bir ortamda çalan müziği anlık olarak istediğiniz şekilde bilgilerine ulaşmanız mümkün olacaktır. Ancak hatırlatmamızda bir fayda var, bu özellik telefonunuzun bataryasını su gibi bitirecektir.

Arka planda çalışacak olan bu uygulama, sadece müzikli bir ortamda bulunacağınız zaman aktif etmeli ve günlük diğer kullanımlarda bu özelliği pasif hale getirmelisiniz. Yoksa gün içinde telefonunuzun şarjını birden fazla şarj etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu özellik şuan hem Android hem de İOS cihazları için kullanılabilir bir durumda olduğunu da hatırlatalım.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir