Samsung Galaxy Note 7 Test Verilerinde Hayal Kırıklığı Yarattı Samsung Galaxy Note 7 Test Verilerinde Hayal Kırıklığı Yarattı
3.5
iPhone 7 ile birlikte önümüzdeki süreçte beklentinin en yüksek olduğu akıllı telefon modeli olan Samsung Galaxy Note 7 yapılan son test aşamalarında meraklılara hayal... Samsung Galaxy Note 7 Test Verilerinde Hayal Kırıklığı Yarattı

iPhone 7 ile birlikte önümüzdeki süreçte beklentinin en yüksek olduğu akıllı telefon modeli olan Samsung Galaxy Note 7 yapılan son test aşamalarında meraklılara hayal kırıklığı yaşattı.

Note 7 için yapılan iki benchmark testleri telefonun gücünün beklenenin çok alt seviyelerinde olduğunu gösterdi. Note kullanıcıları için hayal kırıklığı oluşturan test sonucu gerçekleşirse Samsung beklemediği kadar büyük satış düşüşü yaşayabilir.

MySmartPrice’ta yer alan rapora göre cihazın bir Snapdragon 820 işlemci, Adreno 530 GPU ve 4 GB RAM’le AnTuTu’da yapılan testinde söz konusu özelliklerin aslında Samsung Galaxy S7’yle aynı olduğu görülüyor. Daha önceki söylentilerin bir Snapdragon 823 ve 6 GB RAM güncellemesi doğrultusunda olması da elbette bu yeni raporun bir şaşkınlık yaratmasına neden oluyor.

Aslında Note serilerini bir önceki S modellerine göre daha güçlü donanımla piyasaya süren Samsung için ortaya atılan bu iddia oldukça kafa karıştırdı. Hollanda kaynaklı Geekbanch verileri ise Note 7’nin Exynos 7420 işlemci ve yalnızca 3 GB RAM’le geleceğine işaret ediyor. Bu olumsuz tablonun dışında tek sevindirici yan ise cihazın Google’ın yeni işletim sistemi versiyonu Android Nougat‘la gelen ilk telefonlardan biri olması olarak dikkat çekiliyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir