Sailfish İşletim Sistemli Jolla C Telefonu Tanıtıldı! Sailfish İşletim Sistemli Jolla C Telefonu Tanıtıldı!
3
Android ve İOS gibi mobil işletim sistemi devlerinin yanına bugüne kadar yaklaşabilen herhangi bir işletim sistemi olmamıştı. Microsoft’un Windows Mobile’ı ve BlackBerry’nin BlackBerry OS... Sailfish İşletim Sistemli Jolla C Telefonu Tanıtıldı!

Android ve İOS gibi mobil işletim sistemi devlerinin yanına bugüne kadar yaklaşabilen herhangi bir işletim sistemi olmamıştı. Microsoft’un Windows Mobile’ı ve BlackBerry’nin BlackBerry OS sistemleri her ne kadar bu konuda alternatif olmaya çalışsa da oldukça küçük bir kitle tarafından kullanılmakta.

Bu konuda yeni ve modern bir alternatif olarak gösterilen Salfish işletim sistemi, yeni bir telefon ile uzun bir aradan sonra tekrar kullanıcıların karşısına çıkmış durumda. Salfish işletim sistemini kullanan akıllı telefon, en son 4 yıl önce karşımıza çıkarken bu 4 yıllık aradan sonra yeni bir Salfish işletim sistemli telefonun piyasaya çıkması, Android ve İOS’e yeni bir rakip mi doğuyor? Sorusunu akla getirdi.

Jolla C Özellikleri

Jolla firması, kullanıcılara farklı bir çözüm sunmak adına Salfish işletim sistemini kullanan Jolla C isimli akıllı telefonunu duyurdu. Jolla C, 5 inç boyutunda 720P çözünürlüğünde HD bir ekranla geliyor. İşlemci tarafında Qualcomm’un giriş seviye çipseti olan Snapdragon 212’yi kullanan Jolla C’yi RAM konusunda ise 2GB’lık DDR3 RAM destek veriyor.

16GB Dahili hafıza ile gelen Jolla C, microSD kart desteğiyle bu hafızayı arttırma imkanı da sunuyor. 8MP çözünürlüğünde arka ve 2MP ön kamera sunan Jolla C, 2500 mAh boyutunda batarya ile kullanıcılara bu teknik detaylarla uzun pil ömrü sunmaya çalışıyor.

Jolla C’nin fiyatı ise 170 Euro olarak açıklanmış durumda. Kısa süre içerisinde global pazarda satışa çıkacak.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir