Motorola Dünyanın En İnce Akıllı Telefonunu Üretti Motorola Dünyanın En İnce Akıllı Telefonunu Üretti
3.5
Motorola markasının son ürettiği akıllı telefon aynı zamanda dünyanın en ince akıllı telefonu olma özelliğini de beraberinde taşıyor. Lenovo Tech World etkiniğinde tanıtılan Motorola’nın yeni... Motorola Dünyanın En İnce Akıllı Telefonunu Üretti

Motorola markasının son ürettiği akıllı telefon aynı zamanda dünyanın en ince akıllı telefonu olma özelliğini de beraberinde taşıyor.

Lenovo Tech World etkiniğinde tanıtılan Motorola’nın yeni amiral gemisi bugüne kadar piyasalara giren en ince akıllı telefon modeli olacak. Snapdragon 820 yonga seti işlemcisi ile gücüne güç katan bu model 4 GB LPDDR4 RAM ile ayrıca kullanıcıya muhteşem bir güç sunuyor. Ekran çözünürlüğü 2560×1440 pixel olan bu telefonun ekran boyutu ise 5,5 inç. Telefonun yapısı çok ince olduğundan dolayı batarya 2600mAh gücü ile geliyor ki bu telefonun en zayıf noktası olarak bu özelliği olarak tanımlanıyor.

Motorola‘nın bu modelinde 3,5mm kulaklık girişinin olduğu yerde bunun yerine USB Type-C bağlantısı tercih edilmiş. Bu yenilikle beraber Motorola firmasının bu cihazında artık kulaklık kullanımı olmayacak. Hoparlör özellikleri JBL, bir amplifikatör ve stereo hoparlör içeren SoundBoost modülü yer alıyor.

moto z 2

Tasarımsal yönüne çok fazla önem vermiş gibi görünen Motorola kamera yuvasını ise oldukça çıkıntılı bir yapıyla oluşturmuş. Parmak izi okuyucusu da özellikleri arasında yer alan telefonun sensör telefonun ön yüzündeki “Home” tuşuna entegre halde geliyor.

İşletim sistemi olarak Android 6.0 ile son kullanıcıya gelecek olan bu akıllı telefonun fiyatı hakkında henüz tam net bir bilgi edinilebilmiş değil.

moto z

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir