Marshmallow İçin Paranoid Geri Döndü Marshmallow İçin Paranoid Geri Döndü
Akıllı telefonlar için en çok tercih edilen işletim sistemi olan Android, bundan yaklaşık 3-4 sene öncesine kadar her telefon için yeni sürüm desteği bulunmuyordu.... Marshmallow İçin Paranoid Geri Döndü

Akıllı telefonlar için en çok tercih edilen işletim sistemi olan Android, bundan yaklaşık 3-4 sene öncesine kadar her telefon için yeni sürüm desteği bulunmuyordu. O zamanın şartlarında pazarda bulunan marka sayısının azlığı sebebiyle de rekabetin az olması; güncelleme desteğinin az olmasına ve bu güncellemeleri ROM’lar ile elde etmeye yönelmeye sebep oluyordu.

Son zamanlarda ROM kullanımına pek ihtiyaç kalmadı, ama yine de cihazınızı daha güzel ve fonksiyonel kullanmak istiyor ve bunu da Marshmallow güncellemesi almış son işletim sistemi güncellemesine uygun olmasını istiyorsanız; Paranoid bu ihtiyacınızı karşılayacak önemli bir çözüm.

Marshmallow için Paranoid ROM

Sade ve stabil bir ara yüz sunan Paranoid, Marshmallow güncellemesi ile beraber daha güzel işler başaracak bir kıvama geldiğini söylememiz mümkün. Peki bu stabil Rom hangi telefonlar için kullanılabilir?

Paranoid ROM kurulabilen cihazlar

Paranoid Rom kullanılabilecek cihazlar arasında şimdilik Nuxes modelleri arasında; Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 7, Nexus 9 bulunuyor. Ayrıca OnePlus One, OnePlus 2 ve OnePlus X cihazları üzerine kurulabiliyor.

Neden ROM kullanayım?

Rom kullanma ihtiyacı tamamen farklılık ve fonksiyonaliteyi arttırmak amacıyla tercih edilmektedir. Eğer kullandığınız ara yüz ve özelliklerden sıkıldıysanız ROM kurarak yeni görünüşler elde edebilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken şey ise; Paranoid gibi stabil ve destek sunulan Romları tercih etmenizdir.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir