iPhone Night Shift Özelliği İle Atılım Yaptı iPhone Night Shift Özelliği İle Atılım Yaptı
2.5
Apple firmasının dünyayı yerinden oynatan ve satış rekorları kıran İphone akıllı telefonu bir yeni özellik ile daha kullanıcılarını şaşırtmayı başarmış durumda. İphone IOS işletim... iPhone Night Shift Özelliği İle Atılım Yaptı

Apple firmasının dünyayı yerinden oynatan ve satış rekorları kıran İphone akıllı telefonu bir yeni özellik ile daha kullanıcılarını şaşırtmayı başarmış durumda.

İphone IOS işletim sisteminin son sürümü ile birlikte Night Shift özelliğini cep telefonlarına entegre etti. Bu özellik ilk bakışta ne olduğu anlaşılmayan, denk gelirseniz kullanacağınız bir özellik gibi görünse de kullanıcıların yani bizlerin göz sağlığı için oldukça önemli bir yere sahip.

Şimdi bu eklentinin ne olduğunu yakından inceleyelim.

Night Shift özelliği özellikle gün ışığının ortadan kaybolduğu akşam ve gece vakitlerinde renk sıcaklığını ve soğukluğunu otomatik olarak ayarlayarak gözümüzü dinlendiren bir ekran ışık teknolojisi. Eğer ki Night Shift özelliği etkin ise bu özelliğin zamanlamasını ‘gün batımından gün doğumuna kadar’ olarak seçerseniz karanlıkta gözünüz sıcak renklerle daha az yorulacak ve net bir şekilde telefonu kullanmaya devam edebileceksiniz.

İnsan sağlığına oldukça önem veren Apple firması İphone modellerinde bu türden yeni teknolojilerle sürekli kullanıcıları şaşırtmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir