Galaxy S7 Active Su Geçirmezlik Testinde Başarısız Oldu Galaxy S7 Active Su Geçirmezlik Testinde Başarısız Oldu
3.5
Samsung firmasının geçtiğimiz günlerde ABD merkezli satışına başladığı Galaxy S7 Active bilindiği üzere S7 modelinin iyileştirilmiş ve geliştirilmiş bir versiyonu olarak görülüyordu. Ama yapılan... Galaxy S7 Active Su Geçirmezlik Testinde Başarısız Oldu

Samsung firmasının geçtiğimiz günlerde ABD merkezli satışına başladığı Galaxy S7 Active bilindiği üzere S7 modelinin iyileştirilmiş ve geliştirilmiş bir versiyonu olarak görülüyordu. Ama yapılan bazı testlerde ilginç sonuçlarla karşılaşıldı.

Samsung ürün tanıtımında 1,5 metre su altında en az 30 dakika sorunsuz kalabilme, toz geçirmezlik gibi özelliklerin bulunduğunu belirtmişti. Bağımsız ürün inceleme dergisi Consumer Reports, Samsung’un açıkladığı bu özelliklerin tam anlamıyla üründe olmadığını belirtti.

Dergi, yaptığı testlerde telefonun 30 dakika suda kaldıktan sonra ekranının yeşil ve farklı renklerde yanıp söndüğünü, dokunma komutlarına cevap vermeyi durdurduğunu, kamera lensinde küçük baloncukların görünür hale geldiğini söyledi.

Bu iddia üzerine The Associated Press gazetesine açıklamalarda bulunan Samsung yetkilisi incelemede kullanılan telefonun kusurlu bir telefon olabileceğini, bu nedenle testten başarısız sonuç çıkabileceğini belirtti. Bu yanıtın ardından Consumer Reports dergisi yaptığı açıklamada test aşamasında bir değil iki telefon kullandıklarını, ikisinde de aynı sorunun bulunduğunu belirttiler.

Ayrıca aynı derginin Galaxy S7 ve S7 Edge üzerinde yaptığı su geçirmezlik testinde modellerin tam başarı sağladığı belirtildi.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir