BlackBerry Priv Akıllı Telefon Fiyatları Taban Yaptı BlackBerry Priv Akıllı Telefon Fiyatları Taban Yaptı
4
Bir zamanların akıllı telefon piyasasının lider markalarından birisi olan BlackBerry, android tabanlı olarak üretip satışa sunduğu Priv modelinin beklenen ilgiyi görmemesi sonucu firma bu... BlackBerry Priv Akıllı Telefon Fiyatları Taban Yaptı

Bir zamanların akıllı telefon piyasasının lider markalarından birisi olan BlackBerry, android tabanlı olarak üretip satışa sunduğu Priv modelinin beklenen ilgiyi görmemesi sonucu firma bu modelin fiyatlarında ciddi oranda indirimler yaptı.

Akıllı telefon piyasasında son hamlelerini yapmaya çalışan BlackBerry markası Android işletim sistemli BlackBerry Priv modelinden de beklediği ilgiyi yakalayamadı. Telefonda bulunan fiziksel klavyenin yanında dokunmatik ekranın bir arada bulunması cihazın tanıtımının yapıldığı dönemlerde oldukça tutulmuş ancak özellikle yüksek fiyat politikası yüzünden kullanıcıların ilgisi azalmıştı.

blackberry-priv-02

BlackBerry Priv modelinin piyasalara girişte Amerika başlangıç fiyatı 649 dolar, Avrupa fiyatı ise 729 dolar olarak açıklanmış, ülkemizde ise 3499 TL üzerinden satışa sunulmuştu. Özellikle Türkiye fiyatı ülkemizdeki kullanıcılar tarafından oldukça eleştirilmiş, bunun sonucu olarak ta Türkiye geneli satışlar dip yapmıştı.

BlackBerry Priv modelinin satışlarda beklenen değerleri görememesi sonucu firma  Amerika için büyük bir indirim gerçekleştirdi. 649 dolar başlangıç fiyatı olan telefonun fiyatı indirim sonrası 375 dolara geriledi. Türk kullanıcılar isterlerse BlackBerry Priv modelini Amazon’da 395 dolara satın alabilirler.

Ülkemizde 3500 TL gibi bir fiyattan piyasalara giren telefonu şuan satış noktalarında 2500 TL’ye kadar bulabilmek mümkün. Amerika’da yapılan yarı yarıya sayılabilecek indirim Türkiye pazarına nasıl yansır bilinmez ama Türk kullanıcıların bu modeli pek fazla tutmadığını söyleyebiliriz.

BlackBerry Priv Özellikleri Nelerdir?

BlackBerry Priv, 1.44 GHz hızında çalışan Snapdragon 808 yonga setine, 3 GB RAM‘e, 32 GB dahili depolama birimine sahip. Priv’in depolama alanı,200 GB‘a kadar microSD kart desteği ile artırılabiliyor. Telefona 5.4 inçbüyüklüğünde, 540 PPI değerinde 1440 x 2560 çözünürlüğünde AMOLED ekran eşlik ediyor.

BlackBerry Priv kamerası ise 18 megapiksel çözünürlüğünde ve bu kamera Schneider-Kreuznach optik lens ile geliyor. BlackBerry, ön bölümde ise 2 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya yer veriyor. Telefon halihazırda Android 6.0 sürümüne yükseltilmiş durumda.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir