Akıllı Telefonunuzun Uçak Modunu Kullanmanız İçin 3 Sebep Akıllı Telefonunuzun Uçak Modunu Kullanmanız İçin 3 Sebep
3.5
Cep telefonlarının uçak, otobüs vs gibi modern taşıma araçlarında kullanımının olumsuz durumlar oluşturmasıyla kullanımı artan “Uçak Modu” aslında kullanıldığı ana sebepten başka bir çok... Akıllı Telefonunuzun Uçak Modunu Kullanmanız İçin 3 Sebep

Cep telefonlarının uçak, otobüs vs gibi modern taşıma araçlarında kullanımının olumsuz durumlar oluşturmasıyla kullanımı artan “Uçak Modu” aslında kullanıldığı ana sebepten başka bir çok işe daha yarıyor.

Teknoloji Vakti olarak “Uçak Modu” nun bilmediğimiz ama çok işimize yarayacak en iyi üç özelliğini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  • Whatsapp veya Facebook kullanıcıları için alınan mesajlara karşı taraf için gizlilik katması.. Nedir bu? Facebook Messenger, WhatsApp, Snapchat uygulamaları size gönderilen mesajların okundu bilgisini karşı tarafa çeşitli yollarla iletmekte. Uçak modu karşı tarafa okundu bilgisini vermeyi engelliyor. Tabi bu durumun sizin açınızdan da bir dezavantajı bulunmakta. Sizin de karşı tarafa gönderdiğiniz mesajlar veya iletilerin okundu bilgisi cihazınızda anlaşılamıyor.
  • Uçak modu ağ sorunlarını ortadan kaldırıyor! Akıllı telefonunuzda olan ağ sorunları uçak modunun aktifleştirilip pasifleştirilmesi durumunda ortadan kalkabiliyor. Pil tasarrufu ve sinema, opera gibi yerlerde sizi kimsenin rahatsız etmemesi işlevinin de hatırı sayılır faydasını görebilirsiniz.
  • Çocuk dostu ve ebeveyn kontrolü sağlama özelliği. Çocukların akıllı telefonunuzda yerli yersiz internet sitelerinde gezinmelerini, online alışveriş sitelerinde habersiz alışveriş yapabilmelerini de uçak modu sayesinde engelleyebilirsiniz. Bu özellik sizden sürekli telefonunuzu isteyen çocuklarınıza telefonu vermeden uçak modunun açılması ile birlikte güvenli bir kullanımı çocuklara sunacaktır.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir