Tarayıcı Kullanım Süreleri Testi İçin Operadan Yanıt Geldi Tarayıcı Kullanım Süreleri Testi İçin Operadan Yanıt Geldi
İnternet kullanımının görsellik katılmış hali olan tarayıcılar, bilgi paylaşımın ve iletişimin en önemli araçlarındandır. Günümüzde bu alanda birçok gelişme birçok marka tarafından destekleniyor. Bu... Tarayıcı Kullanım Süreleri Testi İçin Operadan Yanıt Geldi

İnternet kullanımının görsellik katılmış hali olan tarayıcılar, bilgi paylaşımın ve iletişimin en önemli araçlarındandır. Günümüzde bu alanda birçok gelişme birçok marka tarafından destekleniyor. Bu isimlerin başında; Google, Mozilla, Microsoft ve Opera geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından yayınlanan bir içerikle alakalı bir yazı yazmıştık. Bu yazıda Microsoft Edge tarayıcısının diğer tarayıcılarla olan test sonucunun bir görsel hali mevcut idi. Hatırlamanız için konuyu özetleyelim.

Microsoft firması; Microsoft Surface Book bilgisayarları üzerinde gerçekleştirdiği test ile 4 adet tarayıcının tam batarya ile kaç saat çalışabildiğini gösteren bir test yayınlamıştı. Bu test ile birinci sırada tahmin edebileceğiniz gibi Microsoft Edge 7 saat 22 dakika, onun peşinden Opera 6 saat 18 dakika ile takip ediyor. Firefox 5 saat 9 dakika ile analiz edilirken son sırada Google Chrome 4 saat 19 dakika dayanabiliyordu.

opera-powersaver

Opera Tarafın Asılsız iddası!

Opera bu haberde ikinci sırada yer alsa Microsoft testlerinin tam anlamıyla eşit ölçüde yapılmadığını ve haksızlık olduğunu iddaa ediyor. Bu itham ile beraber Opera, kendi testini yaptığını ve sonuçlarını yayınladı. Daha gerçekçi görünen bu testler, ütopik şartlar altında değil; bir kullanıcı kullanımına göre düzenlendiği söylenirken sonuçlar ise şöyle:

Opera 3 Saat 55 dakika ile birinci, Edge 3 saat 12 dakika ile ikinci oluyor. Tabi ki sonuncu olan isimde 2 saat 54 dakika ile Chrome tarayıcısı oluyor. Google tarafından ise bu testlere bir cevap gelmedi.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir