Microsoft Tarayıcıların Pil Ömrünü Test Etti! Microsoft Tarayıcıların Pil Ömrünü Test Etti!
3
İnternet kullanımını olanak kılan tarayıcılar, web sitelerinde daha keyifli zaman geçirmek ve kullanım deneyimini iyileştirmek adına birçok çalışmalarda bulunuyor. Microsoft tarafından yapılan testler ile... Microsoft Tarayıcıların Pil Ömrünü Test Etti!

İnternet kullanımını olanak kılan tarayıcılar, web sitelerinde daha keyifli zaman geçirmek ve kullanım deneyimini iyileştirmek adına birçok çalışmalarda bulunuyor. Microsoft tarafından yapılan testler ile tarayıcıların günümüzdeki pil ömürleri test edildi!

Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox ve Opera tarayıcıları; şüphesiz gündemdeki en önemli internet ortamı sunan ve deneyimleri iyileştiren araçlardır. Bunlar arasında öne çıkan Google Chrome, birçok önemli avantajı bulunsa da bazı dezavantajları da bulunuyor. İşte Microsoft, bu testte bunu gün yüzüne çıkarmış ve kendi tarayıcısını tanıtmış oldu.

Microsoft’un bu hareketi; kendisiyle beraber Opera’nında işine yaradı. Çünkü Opera, son zamanlarda yaptığı yenilikler ile tarayıcının pil ömrüne önemli düzeyde telafi ettiğini açıklamıştı. Şimdi testi yakından inceleyelim.

Pil Ömrü Testi

Microsoft; bu platform için Microsoft Surface Book adlı bilgisayarını test amaçlı kullandığını görüyoruz. 4 adet bilgisayar; aynı anda full şarj ile internet gezintisine başlıyor. Aynı sitelere girmeleri sağlanarak aynı güç gereksinimleri hesaplanmış gibi görünüyor.

Kullanıcıların sevdiği Google Chrome 4 Saat 19 dakika dayandığını görüyoruz. Bu oran oldukça düşük olduğunu diğer istatistikleri duyduğunuzda anlayacaksınız! Hemen peşinde Mozilla Firefox 5 Saat 9 dakika dayanıyor. Sırayı Opera takip ederek 6 Saat 18 dakika ile iyi bir çıkış yakaladığını söylememiz gerek. Son olarak Microsoft Edge 7 saat 22 dakika sonunda bilgisayar kapanıyor.

Tarayıcıyı kullanma amacınıza göre bu alternatifleri değerlendirmek, bilgisayarınızın batarya ömrü için iyi olacakmış gibi geliyor, siz ne dersiniz?

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir