Google, Seyahat İçin Trips Uygulamasını Test Ediyor! Google, Seyahat İçin Trips Uygulamasını Test Ediyor!
3
Dev arama motoru Google, Trips ismini verdiği yeni seyahat uygulamasını beta kullanıcılarının beğenisine sundu. Google, Seyahat İçin Trips Uygulamasını Test Ediyor!

Dev arama motoru Google, Trips ismini verdiği yeni seyahat uygulamasını beta kullanıcılarının beğenisine sundu. Uygulamaya yapılan geri dönüşlerin ardından son kullanıcıya sunulması planlanan uygulama rezervasyonları düzenleme, ilgi alanına göre yeni mekânlar önerme ve şehrin en iyi restoranlarını keşfetme imkânı sağlayacak.

Bu Nisan ayında Hollanda kaynaklı AndroidWorld sitesi, Google’ın Trips adındaki seyahat uygulamasını hazırlıyor olabileceğini duyurmuştu. Kullanıcıların etkinliklere bilet almasını, restoranlardan yer ayırtabilmesini ve yeni yerler keşfetmesini sağlaması beklenen uygulamayla ilgili somut verilere ulaşıldı.

Google’ın “Yerel kaşifler” ismini verdiği kullanıcı grubuna Trips uygulamasının beta versiyonu gönderildi. Bahsi geçen yerel kaşifler ifadesi, gezdikleri yerlere dair yorum ve fotoğraflarını Google Maps’e yükleyen gezginler için kullanılıyor.

“Cebinizdeki seyahat asistanı” sloganını benimseyen Trips uygulamasıyla ilgili Google yöneticilerinden yorum almaya çalışan CNet’in çabaları sonuç vermemişe benziyor. Ancak yakın tarihte Trips uygulamasının beta sürecini aşıp tüm kullanıcıların istifadesine sunulmasını bekleyebiliriz. Aynı sektördeki Citymapper, Tripit ve AppInTheAir gibi uygulamalarla rekabet etmesi gereken Trips’in son kullanıcıya ne tür avantajlar sağlayacağı ise merak konusu.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir