Google Servisi Engellendi! Google Servisi Engellendi!
İnternet kullanımının son zamanlarda bir hayli çoğaldı ülkemizde, web sitelerine bağlanmak ve aradığımız bilgilere ulaşmak için en çok tercih ettiğimiz araçlardan olan Goolge, gün... Google Servisi Engellendi!

İnternet kullanımının son zamanlarda bir hayli çoğaldı ülkemizde, web sitelerine bağlanmak ve aradığımız bilgilere ulaşmak için en çok tercih ettiğimiz araçlardan olan Goolge, gün içinde TİB engeli ile karşılaştı!

İnternet kelimesinin neredeyse somut karşılığı olan Google, Türkiye saatine göre 15.00 sularında bir hayli yavaşlamaya ve isteklerimize cevap vermemeye başladı. Sadece arama motoru değil, Google tarafından sunulan diğer hizmetlerde de bu sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Başta Gmail ve Youtube olmak üzere birçok Google aracı çalışmamaya veya çok geç cevap vermeye başladı.

İşte bu yavaşlamanın sebebi tamamen bizden kaynaklı bir sorun olup sosyal medyada büyük bir yankı uyandırdı! Çünkü bunun sebebi TİB tarafından önemli bir Google servisinin engellenmiş ve kullanılamaz olması idi. WEB Cache servisi olarak bilinen Google servisi, TİB tarafın engellenerek bu duruma sebebiyet verdi.

Web Cache servisi, web sitelerin daha hızlı çalışmasını ve bir kere yüklenen bir site ve servisin artık daha az yük ile çok daha hızlı çalışmasını olanak sunan bir servistir. Google sunduğu birçok hizmette bu servisi kullanması, birkaç saat içinde internetin yavaşlamasına da sebebiyet verdi.

Son yapılan açıklamalara göre şuan bu servis, sosyal medyadaki tepkilerle beraber kullanılabilir bir hale geldi. Ancak yine de şuan Facebook, twitter ve Spotify gibi servislerin biraz yavaş çalıştığını gösteren tepkiler mevcut. TİB engeli kalkması ile bu durum kısa sürede ortadan kalkacağa benziyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir