Google Now Nedir Ne Değildir? Google Now Nedir Ne Değildir?
2.5
Dünya devi Google firması gün geçmiyor ki yeni bir teknolojik gelişme ile daha karşımıza çıkmasın. Google 2012 yılından bu yana ortaya çıkarmış olduğu ve... Google Now Nedir Ne Değildir?

Dünya devi Google firması gün geçmiyor ki yeni bir teknolojik gelişme ile daha karşımıza çıkmasın.

Google 2012 yılından bu yana ortaya çıkarmış olduğu ve kişisel asistan olarak adlandırılan Google Now ile kitleleri yavaş yavaş kendine bağlıyor. Apple firmasının cep telefonları Iphone’da kullanmış olduğu kişisel asistan Siri’ye rakip olarak ortaya çıkan ve sesli komutları algılayıp bunlara uygun bir şekilde cevap verebilen Google asistanı henüz tam olarak gelişme gösterebilmiş değil. Ancak zaman içerisinde yüklenen yeni güncellemeler ile bu sistemin Siri’den aşağıya kalmayacağınıza söylemek yanlış olmaz.

Android eksenli çalışan binlerce cihazda kullanılabilecek olan Google Now sistemi ile sesli mesajları gönderip alabilecek, anlık hava durumu ile ilgili bilgi sahibi olabilecek ve istediğiniz kişiye sadece sesli komutlar ile mesaj gönderebileceksiniz.

Google Now teknolojisinin Siri’den en önemli farklı kart sistemini kullanıyor olmasıdır. Google kartları kullanarak tuttuğunuz takım ile ilgili güncel bilgileri telefonunuzdan her an görebileceksiniz. Ama Siri’yi kullanmak için her seferinde sesli olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir